РІШЕННЯ
Іменем України
м. Київ
30 листопада 2010 року 11:45 № 2-3978-1/10
Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого – судді Мягкохода Ю. В.,
при секретарі – Кузьо В. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулась до суду з зазначеним позовом посилаючись на те, що відповідач матеріальної допомоги на утримання спільної доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 р. н., не надає, тому, вона змушена просити суд стягнути з відповідача на її користь на утримання дітей аліменти у розмірі 1/3 частини від усіх видів його заробітку, щомісячно, починаючи з дня подання позову і до досягнення дітьми повноліття.
У судове засідання з’явились сторони.
Позивачка свої позовні вимоги підтримала та просить їх задовольнити в повному обсязі з підстав наведених у позові.
Відповідач позов визнав та проти його задоволення не заперечує.
Суд, заслухавши пояснення та доводи сторін, всебічно, повно та об’єктивно з’ясувавши обставини справи та перевіривши їх зібраним доказами в справі, встановив наступне.
Відповідно до Свідоцтв про народження від 17.01.2008 р., позивач та відповідач являються батьками ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2
Відповідно до Свідоцтв про народження від 19.08.2003 р., позивач та відповідач являються батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
Як зазначає позивачка та проти чого відповідач не надав суду жодного доказу, діти перебувають на повному утриманні позивачки.
Відповідно до ст. 180 СК України, батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
На підставі зазначеного, слід вважати, що відсутність бажання у відповідача сплачувати аліменти не позбавляє його обов’язку утримувати своїх дітей, а також те, що позивачка має також утримувати дітей.
Згідно зі ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що розмір аліментів за позовом не є завищеним та має становити на кожну з доньок не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
З огляду на наведене, позов у цій справі підлягає задоволенню в повному обсязі, як обґрунтований та належний.
Згідно з ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
На підставі вищенаведеного, відповідно до ст. ст. 180 – 182, 191 СК України та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
ОСОБА_6 Миколаївни до ОСОБА_2 про стягнення аліментів – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, який мешкає: АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1, 1983 р.н., яка мешкає: АДРЕСА_1, аліменти в розмірі 1/3 частини від усіх видів заробітку ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, проте, на кожну дитину не менше 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 12.11.2010 р. і до досягнення донькою ОСОБА_3 - повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, який мешкає: АДРЕСА_2, на користь держави - держмито в розмірі - 51 (п’ятдесят одна) грн.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, який мешкає: АДРЕСА_2, на користь держави - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі - 120 (сто двадцять) грн.
Рішення підлягає обов’язковому негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя