Копія
Справа № 2 – 3209/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2010 року м. Полтава
Ленінський районний суд м. Полтави в складі :
головуючого – судді Кононенка С.Д.,
при секретарі – Томілович Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці №8, Виконавчого комітету Ленінської районної у м. Полтаві ради, ПП ПБТІ «Інвентаризатор» про визнання права власності на самочинно побудований тамбур,-
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці №8, Виконавчого комітету Ленінської районної у м. Полтаві ради, ПП ПБТІ «Інвентаризатор» про визнання права власності на самочинно побудований тамбур, в якому просив визнати право власності за ОСОБА_1 на самочинно добудований до квартири АДРЕСА_1 – тамбур площею 2,0 кв.м., а також зобов»язати ПП ПБТІ «Інвентаризатор» зареєструвати за ОСОБА_1 самочинно добудований до квартири АДРЕСА_1 – тамбур площею 2,0 кв.м.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Представник відповідача: Виконавчого комітету Ленінської районної у м. Полтаві ради при вирішенні питання поклався на розсуд суду.
Представник відповідача ГЖЕД №8 та ПП ПБТІ «Інвентаризатор» в судове засідання не з»явились, про причину своєї неявки суд не повідомили, хоча завчасно та належним чином були повідомлені про день та час розгляду справи.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх в сукупності, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідно до Свідоцтва про право на спадщину за законом від 04.03.1994 року посвідченого та виданого нотаріусом 3 Полтавської державно нотаріальної контори позивач ОСОБА_1 являється власником 1-кімнатної квартири АДРЕСА_1. Так як його квартира знаходиться на 8-му поверсі крайньої секції, він добудував за рахунок коридору загального користування, за згодою сусідів та КП «ЖЕО №8» тамбур площею 2,0 кв.м. Для цього він виконав перепланування у квартирі, демонтувавши вхідні двері до квартири та у коридорі загального користування виконавши цегляну перегородку і в ній встановив існуючий цементований дверний блок.
Відповідно до висновків Звіту про проведення технічного обстеження на відповідність державним будівельним стандартам та будівельним нормам, виконаних ДП «НДІ Проектреконтрукція» перепланування квартири з добудовою тамбуру не заперечує вимогам нормативних документів, щодо житла.
Згідно з листом КП «ЖЕО №8» від 30.08.2010 року за вих.№784 останній не заперечує проти узаконення тамбуру.
Відповідно до листа №02-32/1917 від 18.10.2010 року виконком Ленінської районної у м. Полтаві ради згідно ст.376 ЦПК України та беручи до уваги рішення Конституційного Суду України №4-рп/2004 від 02.03.2004 року роз»яснив позивачу право звернення до суду з питанням визнання права власності на самочинно добудований тамбур.
Згідно з рішенням Конституційного Суду України №4-рп/2004 від 02.03.2004 року по справі 1-2/2004 п.1.1 Допоміжні приміщення ( підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні та ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ним квартир багатоквартирних будинків.
Державний нагляд у сфері пожежної безпеки Ленінського району м. Полтави не заперечує проти експлуатації добудованого до квартири НОМЕР_1 тамбуру, що підтверджується листом №907 від 22.10.2010 року начальника СДПН Ленінського району м. Полтави.
Стаття 383 Цивільного кодексу України передбачає, що власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Згідно заяв наданих власниками квартир АДРЕСА_1 вони не заперечують проти узаконення їхньому сусідові, що мешкає в квартирі АДРЕСА_1, самочинно добудованого тамбуру до належної йому квартири.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.328, 383 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 212 – 215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці №8, Виконавчого комітету Ленінської районної у м. Полтаві ради, ПП ПБТІ «Інвентаризатор» про визнання права власності на самочинно побудований тамбур - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно добудований до квартири АДРЕСА_1 – тамбур площею 2,0 кв.м.
Зобов»язати ПП ПБТІ «Інвентаризатор» зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на самочинно добудований до квартири АДРЕСА_1 – тамбур площею 2,0 кв.м.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через Ленінський районний суд м. Полтави протягом 10 днів шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя Ленінського районного
суду м. Полтави (підпис) С.Д. Кононенко
Вірно: Суддя Ленінського районного
суду м. Полтави С.Д. Кононенко
- Номер: 6/754/281/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-3209/10
- Суд: Деснянський районний суд міста Києва
- Суддя: Кононенко Сергій Дмитрович
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.06.2018
- Дата етапу: 26.06.2018