Судове рішення #12350662

                                                                                                 Справа № 2- 1300/10

                                                                          РІШЕННЯ

                                                               ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          26 жовтня 2010 р.                                    Підгаєцький районний суд                  

                                         Тернопільської області                        

 в складі:головуючої судді                              Ігнатової Г.В.

 при секретарі                                                   Піх Р.Я.

 з участю позивача                                            ОСОБА_1

розглянувши у  відкритому попередньому судовому засіданні в м. Підгайці   цивільну справу за позовом    ОСОБА_1 до Мужилівської сільської ради про визнання права на спадкове майно за законом ,-

                                                           ВСТАНОВИВ:

            Позивач звернулася в суд з позовом до Бронгалівської сільської ради про визнання за нею права власності на  спадкове майно за   законом, посилаючись на те, що вона  є єдиним спадкоємцем першої черги по закону, матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1  Після  її смерті  залишилось спадкове майно у вигляді  : земельної ділянки, яке в установленому законом порядку вона прийняла, однак  в той час прийняття спадщини нотаріально не оформила.

Оскільки , правовстановлюючий документ, виданий державний акт на  право приватної власності на землю ОСОБА_3 видано після смерті останньої , а сертифікат на право власності на земельну частку ( пай) передано Держкомзем Підгаєцької РДА , в    даний час позивач позбавлена можливості оформити своє право на спадщину у нотаріальному  порядку, тому  вимушена звернутися до суду за захистом порушеного права.

          В попередньому судовому засіданні позивач позов підтримала та просить задоволити його, при цьому вказав, що в нотаріальному порядку  не оформила прийняття спадщини, оскільки  останні в усній формі відмовили в оформленні документів посилаючись на відсутність оригіналу сертифіката на право власності на земльну частку ( пай) у спадкодавця. Зазначена обставина  унеможливлює позивачу оформити документи на прийняття спадщини по закону.

         Відповідач Мужилівська сільська рада в   судове засідання не з'явилися , від неї в суд поступила заява, в якій позов визнали та не заперечує щодо прийняття спадщини позивачем по справі.

         Відповідно до ст.169 ЦПК України вважає можливим розглянути справу в їх відсутності, оскільки у справі є достатньо доказів про права та взаємини сторін та постановлення  рішення..

Суд, вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до  задоволення.

Відповідно до ч.4ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1  померла ОСОБА_3, про що в книзі реєстрації смертей зроблено актовий запис № 13, що підтверджується свідоцтвом про смерть .

Після її смерті  відкрилась спадщина за законом у вигляді:  земельної ділянки, що знаходиться на території  Мужилівської сільської ради  Підгаєцького району.  

  На зазначене майно спадкодавець при житті заповіт не склала

Спадкоємцями першої черги за законом померлої ОСОБА_3 залишилася її дочка, позивач ОСОБА_1

Правовідносини, які виникли на час  відкриття спадщини регулюються нормами Цивільного Кодексу України в редакції 1963 року.

Відповідно до вимог статей 548 та  549 Цивільного Кодексу Української РСР  в редакції 1963 року, який діяв на момент відкриття спадщини, визнавалось, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління та володіння спадковим майном.

Суд приймає до уваги доводи сторін, про те, що спадкоємець ОСОБА_1 в установленому законом порядку приняла спадкове майно померлої по закону,продовжуючи проживати в будинку та користуватись спадковим майном. Дані обставини підтверджено довідкою  сільської ради .

Зважаючи на ці обставини, суд визнає факт прийняття спадкового майна позивачем, як спадкоємцем першої черги за законом в порядку ст. 549 ЦК України( в редакції 1963р) , від моменту відкриття спадщини

Відповідно до ст.1268 ЦК України  визнається. що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини....та він не заявляв про відмову від неї.  Згідно ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ст. 1 Закону України ?ро порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)” від 05 червня 2003р. №899-1У, право на земельну частку (пай) мають – спадкоємці права на земельну частку, посвідченого сертифікатом.

            Заслуговує на увагу суду доводи  позивача про те. що вона як спадкоємець першої черги , після смерті матері звернулася  з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, однак в нотаріальному порядку, мотивуючи ніби-то відсутністю правовстановлюючого документа на земельну ділянку у спадкодавця- сертифіката, позивачу в оформленні прийняття даного спадкового майна було відмовлено

       Оскільки судом встановлено неможливість оформленння  позивачем спадкових прав у встановленому законом порядку, а визнання відповідачем позову  не суперечить закону, не порушує законних прав чи інтересів інших осіб, позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі наведеного , керуючись ст. 549 ЦК України( в редакції 1963р ,ст.ст. 1261, 1268,1296 ЦК України (2004 р.)   ст.ст.10,60. 213,215. 218 ЦПК України,-

                                             

                                                    В И Р І Ш И В :

            Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно по закону , що залишилось після смерті ОСОБА_3, щодо спадкового майна- земельної ділянки, що знаходиться на території Мужилівської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області відповідно до розподілу земельних часток (паїв)

         Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

Заява про апеляційне оскарження рішення Підгаєцького районного суду подається в апеляційний суд Тернопільської області через Підгаєцький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання такої заяви в строк встановлений для її подання.

Головуюча:                           Г.В.Ігнатова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація