АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________________________________________Копія
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“ 08 ” листопада 2010 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
в складі : головуючого – судді Харчука В.М.
суддів: Переверзєвої Н.І., Кізюн О.Ю.
при секретарі Кричківській А.Ю.
з участю: сторін, адвоката ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні справу № 22 ц- 5397 за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 20 серпня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
Заслухавши доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів
в с т а н о в и л а:
В липні 2010 року позивачка звернулась до суду і просила стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі 950 грн. щомісячно до повноліття дочки.
Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 20 серпня 2010 року позов задоволено частково.
Постановлено стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 500 грн. щомісяця, починаючи з 26.07.2010 року і до її повноліття.
Стягнуто з ОСОБА_2 в дохід держави 51 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_2 означене рішення вважає незаконним, просить його змінити, визначивши розмір аліментів у частці від його заробітку. Посилається на те, що суд виніс рішення без належного з’ясування обставин справи, не врахував, що він має офіційне місце роботи та готовий сплачувати аліменти у визначених законодавством відсотках від отриманого заробітку.
Апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Судом встановлено, що 25.05.2007 року сторони уклали шлюб, від якого 24.01.2010 року у них народилась дочка ОСОБА_4. ОСОБА_2 залишив сім’ю під час вагітності дружини та після народження дитини в добровільному порядку матеріальної допомоги на її утримання не надає.
_______________________________________________________________________________
Головуючий у першій інстанції – Порозова І.Ю. Справа № 22ц-5397
Доповідач – Переверзєва Н.І. Категорія № 48
Позивачка не працює, так як перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років. Відповідач, який є працездатним, на день вирішення спору не представив суду доказів щодо наявності у нього постійного місця роботи і розміру заробітної плати та інших утриманців. Врахувавши наведені обставини, матеріальне становище обох сторін, суд прийшов до обгрунтованого висновку, що батько в змозі сплачувати аліменти в сумі 500 грн. на утримання дочки ОСОБА_4 щомісячно до досягнення нею повноліття.
Не спростовує таких висновків суду долучена ОСОБА_2 до апеляційної скарги не завірена у встановленому законом порядку і не досліджена судом ксерокопія довідки про те, що в липні 2010 року він працевлаштувався і за один місяць отримав мінімальну заробітну плату. Як пояснив апелянт в засіданні апеляційного суду, в кінці серпня 2010 року він звільнився з ТОВ Фірма „Дуглас ЛТД” , з того часу не має постійного місця роботи і заробітку.
Виходячи з наведеного, апеляційний суд не знаходить підстав для скасування рішення, яке постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини.
Керуючись ст. ст.307, 308, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Хмельницького міськрайонного суду від 20 серпня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: підпис
Судді: підписи
Копія відповідає оригіналу: Суддя Н.І. Переверзєва