Справа № 10-1240/2010 Суддя першої інстанції: Алтухова О.С.
Категорія: запобіжний захід Доповідач: Огурецький В.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 листопада 2010 року колегія суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Донецької області в складі:
головуючого судді Огурецького В.П.
суддів Смірнової В.В., Козодуба А.І.
з участю прокурора Комбарова Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку апеляцію обвинуваченого ОСОБА_1 на постанову судді Ворошиловського районного суду м. Донецька від 30.10.2010 року про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Іловайськ Донецької області, громадянина України, має середньо-спеціальну освіту, працює СПД, розлученого, має на утриманні неповнолітню дитину, який мешкає за адресою:АДРЕСА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, не судимого в силу ст. 89 КК України
обвинуваченого у скоєнні злочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 КК України,
ВСТАНОВИЛА:
27.10.2010 року СВ УСБУ в Донецької області в рамках кримінальної справи №1347 за фактом заволодіння майном АБ «Укркоммунбанк» було порушено кримінальну справу щодо ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 КК України.
27.10.2010 року в порядку ст. 115 КПК України за підозрою у вчиненні зазначеного злочину було затримано ОСОБА_1
29.10.2010 року ОСОБА_1 пред’явлене обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 КК України.
Органами досудового слідства ОСОБА_1 пред’явлене обвинувачення у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України.
Постановою судді Ворошиловського районного суду м. Донецька від 30.10.2010 року щодо ОСОБА_1 обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
В апеляції обвинувачений ОСОБА_1 просить скасувати вказану постанову суду і обрати стосовно нього запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою. Посилається на те, що він не має намірів ухилятися від слідства та суду . Крім того, вказує на те, що судом не прийнято до уваги те, що він працює приватним підприємцем, а також має на утриманні неповнолітню дитину.
Вислухавши доповідача, прокурора, на думку якого постанова суду є законною ,та обґрунтованою, ознайомившись з витребуваними матеріалами справи, колегія суддів вважає, що апеляція захисника обвинуваченого задоволенню не підлягає за таких підстав.
Органом досудового слідства ОСОБА_1 обвинувачується у скоєнні злочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 КК України, який згідно зі ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років.
Підозра обвинуваченого ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного злочину є обґрунтованою, бо в розпорядженні слідчого є здобуті у визначеному законному порядку достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину, інкримінованого йому органами досудового слідства.
Судом при розгляді подання слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо ОСОБА_1 була прийнята до уваги загроза втечі, про яку свідчить можливий строк покарання за інкримінований злочин.
Судом при розгляді подання слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо ОСОБА_1 було прийнято до уваги те, що він неодноразово не з’являвся до СВ УСБУ для проведення слідчих дій, без поважних причин, за місцем мешкання характеризується негативно, розлучений, не судимий у силу ст. 89 КК України, тому знаходячись на свободі може продовжувати свою злочинну діяльність.
Обираючи відносно ОСОБА_1 такий запобіжний захід, як утримання під вартою, суд виходив з обставин, які характеризують обвинуваченого та з огляду на забезпечення в подальшому належної процесуальної поведінки обвинуваченого, запобігання перешкод слідству по справі та запобігання продовження злочинної діяльності.
Доводи апеляції обвинуваченого про те, що суд обираючи запобіжний захід не врахував те, що ОСОБА_1 працює приватним підприємцем, а також має на утриманні неповнолітню дитину не можуть бути підставою для обрання чи зміни запобіжного заходу у вигляді взяття під варту на більш м’який і повинні враховуватися разом з іншими обставинами передбаченими ст.ст.148,150,155 КПК України. При цьому досліджувати докази, давати їм оцінку чи в інший спосіб перевіряти доведеність або недоведеність вини обвинуваченого у вчиненні інкримінованого злочину під час розгляду подання слідчого про обрання щодо обвинуваченого запобіжного заходу суд першої інстанції не вправі.
За таких обставин у суду не було підстав вважати, що застосування більш м’яких, ніж взяття під варту, запобіжних заходів може забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого ОСОБА_1 в майбутньому з точки зору виконання покладених на нього процесуальних обов’язків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляцію обвинуваченого ОСОБА_1 – залишити без задоволення .
Постанову судді Ворошиловського районного суду м. Донецька від 30.10.2010 року про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту стосовно ОСОБА_1 – без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає, на неї не може бути внесено подання прокурора.
Судді: