Судове рішення #12347492

                                                                                                                    Справа № 2а-317/10

                                У Х В А Л А

                                         ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

    22 листопада 2010 року.                                        смт.  Царичанка.

Суддя Царичанського районного суду Дніпропетровської області, як адміністративного суду, Ритов В.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Царичанському районі про визнання дій незаконними та  зобов’язання вчинити певні дії,

                                                      В С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_2 звернулася з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Царичанському районі (надалі УПФУ), в якому просить визнати незаконними дії відповідача щодо відмови в нарахуванні та виплаті доплати  до пенсії в розмірі  30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до вимог ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату їй, як дитині війни, доплату до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за період з січня 2009 року по 31 грудня 2009 року та з 01 січня 2010 року по 22 жовтня 2010 року та в подальшому нараховувати  нараховувати і виплачувати надбавку до пенсії у розмірі, визначеному Законом України "Про соціальний захист дітей війни".

    На обгрунтування позовних вимог зазначила, що він являється дитиною війни і згідно ст. 6 Закону України № 2195-1У від 18 листопада 2004 року "Про соціальний захист дітей війни" з 1 січня 2006 року їй повинно виплачуватися щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, але така    допомога їй не виплачувалась.

    Відповідно до ст. ст. 99 КАС України встановлюється шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав. Її законні права було обмежено шляхом прийняття окремих неконституційних положень нормативно-правових  актів вищої сили, Законів України і про належні їй, як дитині війни, виплати повідомлено не було, а тому про факт порушення її прав їй стало відомо лише після     висвітлення рішення Конституційного Суду України від 09.09.2010 року.

    Сторони в судове засідання не з'явились, представник відповідача звернулася з заявою про розгляд справи у її відсутності,  позову не визнала з підстав, зазначених у письмових запереченнях.

    Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

    Оскільки рішення Конституційного Суду України було офіційно оприлюднено у „Віснику Конституційного Суду України” № 4 від 07.11.2007 року, то позивач, на думку суду, саме з тієї дати повинна була дізнатися про порушення своїх прав. З адміністративним позовом вона звернувся до суду лише 20.10.2010 року, пропустивши передбачений законом шестимісячний строк для звернення до суду за захистом своїх прав та інтересів за  період до 20 квітня  2010 року.

    Відповідно до  статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

    Позивачка у позовній заяві взагалі не ставить питання про поновлення строку давності для звернення до суду з заявою про захист порушених її прав та інтересів, а тому суд вважає, що підстав для поновлення строку давності немає

    На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 100, 128, 158-163 КАС України, суд

                                                              У Х В А Л И В:

    Позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Царичанському районі в частині визнання незаконними дій відповідача та зобов'язання нарахувати на її користь недоплачену їй, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за період з січня 2009т року по 31 грудня 2009 року та з 01 січня 2010 року по  20 квітня 2010 року залишити без розгляду.

    Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі до районного суду апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії даної ухвали.

   

   

    Суддя                                                            В.І.Ритов.

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація