Судове рішення #12347487

                                                                                                       Справа №  2а-291/10

                                                        ПОСТАНОВА

                                        ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

     18 листопада 2010 року.                                            смт. Царичанка.

    Суддя Царичанського районного суду Дніпропетровської області, як адміністративного суду, Ритов В.І., розглянувши в порядку письмового провадження позовну заяву ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Царичанської районної державної адміністрації про  визнання  незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

                                                         В С Т А Н О В И В:

    Позивач звернулася з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Царичанської районної державної адміністрації, у якому просить: 1. Прийняти позовну заяву до розгляду; 2. Визнати незаконною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Царичанської районної державної адміністрації Дніпропетровської області – не проведення перерахунку та виплати ОСОБА_2 сум державної допомоги по догляду за дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею трирічного віку протягом періоду з 13 червня 2008 року по 31 травня 2010 року в розмірі не менш прожиткового мінімуму, встановленого законом; 3. Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Царичанської районної державної адміністрації Дніпропетровської області здійснити перерахунок сум державної допомоги ОСОБА_2 по догляду за дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею трирічного віку за період з 13 червня 2008 року по 31 травня 2010 року з урахуванням різниці, яка була виплачена за цей період, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом, провести відповідні виплати.

    На обгрунтування позовних вимог зазначила, що вона являється матір'ю малолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 13 червня 2008 року по 26 березня 2011 року і отримує соціальну допомогу в розмірі 130 гривень на місяць.

    Розмір надання державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку для особи, що застрахована в системі загального державного страхування, був передбачений ст. 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18 січня 2001 року № 2240-!!! (далі Закон) в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого Законом.

    У зв'язку із прийняттям Державного Бюджету на 2007 рік статтею 56 Закону України  № 107-У1 від 28.12.2007 року "Про державний бюджет України на 2007 рік" було зменшено розмір державної допомоги на 2007 рік, а статтею 71 цього Закону була зупинена на 2007 рік дія ст. 43 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням". Ці положення рішенням Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 року визнано неконституційними.

    Пунктом 24 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" виключено ст.ст. 40-44 Закону, а рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року положення п.п. 24-34 визнано такими, що не відповідають Конституції України.

    Відповідно до п. 23 Розділу 2 Закону України "Про внесення змін до деякиз законодавчих актів України, Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" ( № 107) у Законі України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" у статті 13 слова "не застрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування" виключені та частина перша статті 15 викладена в новій редакції: "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менша 130 гривень".

    Пункт 2 розділу У111 "Прикінцеві положення" викладений у такій редакції: "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року – 50 відсотками, з 1 січня 2009 року – 75 відсотками, з 1 січня 2010 року – 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців".

    Відповідно до ст.  46 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", ст. 45 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" "допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

    Позивачка в судове засідання не з'явилась,  її представник звернулася з заявою про розгляд справи у її відсутності в порядку письмового провадження.

    Представник відповідача також не з'явився в судове засідання, у заяві просить розгляд справи проводити у відсутності відповідача.

    Враховуючи вказане, суд у відповідності із ч. 6 ст. 128 КАС України розглянув справу у порядку письмового провадження.

    Перевіривши надані сторонами докази, суд приходить до наступного висновку.

    Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

    Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

    Відповідач в судове засідання не з'явився, надіславши заяву з проханням справу розглядати у відсутності представника, письмових заперечень на позов до суду не надіслав, доводи позивача не спростував, а тому суд приходить до висновку, що обставини, викладені позивачем у позовній заяві, являються доведеними і відповідач дійсно припустився бездіяльності щодо не проведення перерахунку та виплати сум державної соціальної допомоги по догляду за дитиною та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату цієї допомоги з урахуванням різниці, яка була виплачена.

    Ухвалою Царичанського районного суду Дніпропетровської області від 18 листопада 2010 року позовні вимоги ОСОБА_2  за період з 13 червня 2008 року по 18 квітня 2010 року залишені без розгляду, а тому суд  розглядає позовні вимоги за період з 18 квітня 20010 року по 31 травня 2010 року і вважає, що вони  підлягають задоволенню у повному обсязі.

   

    На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 99, 100 КАС України, суддя

                                                           ПОСТАНОВИВ:

    Позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення  Царичанської районної державної адміністрації Дніпропетровської області задовольнити у повному обсязі.    

     Визнати незаконною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Царичанської районної державної адміністрації Дніпропетровської області щодо не проведення перерахунку та виплати ОСОБА_2 сум державної допомоги по догляду за дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею трирічного віку протягом періоду з 18 квітня 2010 року по 31 травня 2010 року в розмірі не менш прожиткового мінімуму, встановленого законом.

    Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Царичанської районної державної адміністрації Дніпропетровської області здійснити перерахунок сум державної допомоги ОСОБА_2 по догляду за дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею трирічного віку за період з 18 квітня 2010 року по 31 травня 2010 року з урахуванням різниці, яка була виплачена за цей період, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом, та провести відповідні виплати.

    Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області протягом десяти  днів з дня отримання її копії.

    Головуючий                                                                         В.І.Ритов.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація