Судове рішення #12345052

                                                                       

                                                                                                        Справа  № 2-а-724/10/0408    

УХВАЛА   

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

 

    02 грудня 2010 року  Дзержинський районний суд М. Кривого Рогу Дніпропетровської області  у складі:

головуючої судді                                       Свистунової О.В.,

при секретарі                                             Севастьянової І.В.,

розглянувши  справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до  Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області «Про перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни», -

 

В С Т А Н О В И В:  

 27 жовтня 2010 року ОСОБА_3 звернулась до суду з адміністративним позовом, посилаючись на те, що відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на підвищення пенсії за віком у розмірі 30% мінімальної пенсії, проте відповідач з 01.01.2006 року і по теперішній час не виконував обов’язку щодо приведення розміру її пенсії у відповідність до статті 6 вищевказаного Закону України, тому просила суд зобов’язати відповідача провести нарахування та виплату на її користь недоплаченої щомісячної соціальної допомоги, як дитині війни  з 01.01.2006 року по 01.11.2010 року та поновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів щодо вимог.

         Відповідач – Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області позов не визнав, у своїх запереченнях мотивуючи тим, що діяв в межах повноважень, наданих йому законами України та підзаконними нормативно-правовими актами. Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» фінансове забезпечення державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Вважає, що порушень законодавства в сфері пенсійного забезпечення відповідачем не допущено. Просили суд застосувати строк позовної давності.

         Згідно поданих заяв, сторони в судове засідання не з’явились, тому у відповідності до положення ст. 41 КАС України фіксування судового процесу не здійснюється.

         Згідно з вимогами ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії.

         Відповідно до ч.1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановлених цим кодексом або іншими законами.

    Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється  шестимісячний строк, який, якщо не встановлене інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна  була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.    

      Відповідно до ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.        

         Позивачка просила поновити пропущений з поважної причини строк для звернення до суду, однак суд не знаходить поважних причин для задоволення клопотання позивача про поновлення строку для звернення до суду з даним адміністративним позовом про перерахунок та виплату підвищеної пенсії позивачці за період з 01.01.2006 року, як дитині війни, так як позивачка зазначила, що про грубе порушення її прав, останній стало відомо з 07.11.2007 року, коли було опубліковане рішення Конституційного Суду України,  крім того,  з 2008 року вона постійно частково отримувала надбавку до пенсії, як дитина війни, що також свідчить про те, що їй було відомо, що надбавку до пенсії вона отримує не в розмірі 30% мінімальної пенсії, а в розмірі 10 % і не зважаючи на той факт, що її права порушені, нікуди за захистом своїх порушених прав не зверталась, і крім цього, в засобах масової інформації (телебачення, газети, радіо) протягом досить тривалого часу постійно лунає інформація про право осіб, які мають статус «Дитина Війни» звернутись  до адміністративних судів за місцем свого проживання з відповідними позовами до Управління пенсійного фонду про перерахунок та виплату недоплаченої пенсії.          

        Рішення Конституційного Суду України  від 09.07.2007 року N 6-рп/2007 було опубліковано в «Офіційному віснику України»27.07.2007 року № 52, а Рішення Конституційного Суду України  від 22.05.2008 року N 10-рп/2008 було опубліковано в «Офіційному віснику України» 06.06.2008 року № 38  і саме з цих дат позивач дізнався, або повинен була дізнатися про порушення своїх прав та мав можливість звернутися до суду з адміністративним позовом.  

        Натомість, позивачка звернулася до адміністративного суду за захистом своїх порушених прав 27 жовтня 2010  року, тобто саме з цього часу і необхідно відраховувати шестимісячний  строк звернення до суду.          

      Керуючись  ч.2 ст.99, ч.1 ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:   

       Позов ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області «Про перерахунок та виплату щомісячної державної  соціальної допомоги дітям війни» в частині вимог за період:  2006, 2008, 2009 років та по 26 квітня 2010 року включно -  залишити без розгляду.  

         

   Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського   апеляційного адміністративного суду протягом п’яти  днів з дня отримання копії ухвали.    

  Суддя:                                                                                     О.В.Свистунова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація