Справа №3-2349/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2010 року м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Смоляр А.О., розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ м. Черкаси при УДАІ УМВС України в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, прож.: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.130 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
17 травня 2010 року о 08 год. 00 хв. ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1 в с. Ревівка з явними ознаками алкогольного сп’яніння (різкий запах з ротової порожнини, почервоніння очей, тремтіння рук), від проходження медичного огляду на стан сп’яніння в встановленому порядку в присутності свідків ухилився, чим порушив п.2.5 ПДР України.
ОСОБА_1 у судове засідання не з’явився, був повідомлений про місце розгляду матеріалів ІДПС Кам'янського ВДАІ Нечиталюком С.М. під час складання адміністративного протоколу. Суд повідомити правопорушника про час та місце розгляду адмінматеріалів позбавлений можливості, оскільки згідно довідки адресно-довідкового сектору ВСГІРФО ГУМВС України в Черкаській області ОСОБА_1 знятий з реєстрації місця проживання. Відомості про дійсне місце проживання ОСОБА_1 відсутні.
Заяв про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило.
Відповідно до вимог ч.1 ст.268 КпАП України справу може бути розглянуто без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за умови, якщо вона була повідомлена, в разі якщо від неї не надходило клопотання про відкладення розгляду справи.
В матеріалах справи достатньо даних для прийняття рішення по справі, за таких обставин суд приходить до висновку, про можливість слухання справи без участі особи, яка притягується до відповідальності.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 відповідно до ч.1 ст.130 КпАП України є склад адміністративного правопорушення, а саме: "відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння".
Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується такими доказами:
? · протоколом про адміністративне правопорушення від 17.05.2010 року серії СА №158702;
? · поясненнями, написаними власноруч ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення;
? · поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, з яких вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від медичного огляду на стан сп’яніння, факт вживання алкоголю ОСОБА_1 не заперечував.
Враховуючи, той факт, що ОСОБА_1, маючи ознаки алкогольного сп’яніння, керував транспортним засобом, та на вимогу працівника ДАІ відмовився пройти медичний огляд, чим грубо порушив Правила дорожнього руху України та те, що він не з’явився на розгляд справи до суду, що вказує на нехтування ним нормами законодавства та викликає сумнів у тому, що він на належному рівні знає ПДР України, що відповідно до п.1.3 зазначених правил є обов’язком учасника дорожнього руху, крім того, враховуючи тяжкість скоєного правопорушення, суд вважає, що для виправлення та усвідомлення неправомірної поведінки, єдиним можливим стягненням в даному випадку є позбавлення права керувати транспортним засобом, та вважає, за неможливе застосувати до ОСОБА_1 більш м’якого стягнення передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.130 КпАП України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України та притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами терміном на 2 (два) роки, з вилученням посвідчення водія.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Придніпровського
районного суду м. Черкаси А.О.Смоляр