Справа №3-3025/10
II О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2010 р м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Смоляр А.О. розглянувши матеріали, які надійшли з ВДАІ м. Черкаси при УДАІ УМВС України в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого АДРЕСА_1,
за ч.1 ст.30 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
30.09.2010 року до Придніпровського районного суду м. Черкаси надійшли матеріали з ВДАІ м. Черкаси при УДАІ УМВС України в Черкаській області про вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії СА1 №047253 ОСОБА_1 12.09.2010 року о 09 год. 15 хв. керував автомобілем НОМЕР_1 по вул. Комсомольській в с. Драбівці в стані алкогольного сп’яніння, чим порушив вимоги п. 2.9а ПДР України.
ОСОБА_1 у судове засідання з’явився, вину у вчиненні правопорушення не визнав, та пояснив, що 12.10.2010р. він разом зі своєю дружиною, матір’ю та гр. ОСОБА_2 поїхали в с. Перервинці Драбівського району. Про поїздку він знав завчасно, тому ні напередодні, на в той день спиртних напоїв не вживав. В с. Драбівці його зупинили працівники ДАІ за перевищення швидкості, а потім побачили, що він знаходився ніби в нетверезому стані. Не погоджуючись з результатом «трубки-індикатору», ОСОБА_1 наполіг на проходженні огляду у медичному закладі. Працівники ДАІ доставили правопорушника до медичного закладу за його ж власні кошти та в порушення «Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом Міністерства Внутрішніх справ 09.09.2009 № 400/666 у нього не було взято зразки біологічного середовища, а лише проведено огляд, знову використовуючи «трубку-індикатор». Крім того ОСОБА_1 зазначив, що медичні висновки визначаються Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду та затверджені наказом МОЗ України від 28.12.2008р. №507 «Про затвердження нормативів надання медичної допомоги та показників якості медичної допомоги». Висновок «остаточне явище алкогольного сп’яніння» вищезгаданим нормативам не передбачений та наказом МОЗ не затверджений.
Відповідно до вимог КпАП України встановлення всіх обставин справи покладено на орган, який складає протокол про адміністративне правопорушення, в даному випадку - на працівників ДАІ.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що даний адміністративний матеріал підлягає поверненню для належного оформлення, в ході якого необхідно:
- Опитати свідків даної події:
ОСОБА_3, що проживає за адресою: АДРЕСА_1;
ОСОБА_4, проживає за адресою: АДРЕСА_1;
ОСОБА_2, проживає за адресою: АДРЕСА_2;
- Опитати лікаря Золотоніської ЦРЛ ОСОБА_5 та з’ясувати чому не було відібрано у ОСОБА_1 зразків біологічного середовища, а також чому останній написав висновок медичного огляду, що не відповідає нормативним документам у галузі медицини;
- опитати працівників ДПС ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які були присутні при даній події та з’ясувати чому не повністю заповнено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, а саме: відсутній запис у розділі «Огляд на стан сп’яніння», адже у рапорті вказано, що огляд на стан сп’яніння був проведений на місці.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.256 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 ДО ВДАІ м. Черкаси при УДАІ УМВС України в Черкаській області для належного оформлення, в ході якого виконати дії, вказані у постанові.
Суддя Придніпровського
районного суду м. Черкаси А.О. Смоляр