Справа № 2 –7475
2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2010 року м. Свердловськ
Свердловській міський суд Луганської області в складі:
одноособово судді Логвіної Л.С.,
при секретарі: Альмашовій Т.В.,
розглянувши у судовому засіданні в залі засідань суду у місті Свердловську Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Червонопартизанської міської ради Луганської області про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду із позовною заявою, в обґрунтування якої зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Червонопартизанську Луганської області помер її рідний батько ОСОБА_3.
Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно. Заповіт батько не залишав, тому спадщина відкрилась за законом. Позивачка являється спадкоємицею майна покійного першої черги за законом. Інших спадкоємців за законом, які би прийняли спадщину та претендують на неї, нема.
Спадковим майном являється належна покійному ОСОБА_3 на праві власності квартира АДРЕСА_1.
Позивачка бажаючи оформити свої права на спадщину нотаріально та отримати свідоцтва про право на спадщину звернулася в державну нотаріальну контору. У видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено тому, що був пропущений строк прийняття спадщини й їй було запропоновано звернутись до суду із заявою й встановити додатковий строк для прийняття спадщини.
Вона вважає, що строк для прийняття спадщини пропустила з поважної причини, тому має бути наданий додатково, тривалістю один місяць. Позивачка пояснила, що вона вчасно, у встановлений законом строк зверталась до приватного нотаріуса Дашевського О.В., який склав заяву про прийняття нею спадщини після смерті батька. Про те, що їй необхідно направити складену нотаріусом заяву в державну нотаріальну контору не сказали. В силу своєї юридичної неосвідченості вона про це не знала. Коли звернулась після спливу шести місяців в державну нотаріальну контору, то їй повідомили, що встановлений строк для прийняття спадщини позивачка пропустила. Крім того, відразу після смерті батька у її рідної дочки народилася дитина. Враховуючи той факт, що дочка одинока мати, позивачці доводилось витрачати багато часу на допомогу у догляді за дитиною, тому вона також не мала змоги вчасно звернутися в нотаріальну контору.
У зв’язку з чим позивачка просить суд ухвалити рішення, яким визнати, що строк для прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 нею був пропущений з поважної причини й визначити їй додатковий строк 1 місяць для подачі заяви про прийняття спадщини.
У судовому засіданні позивачка підтвердила обставини, висловлені в позовній заяві, підтримала позовні вимоги, наполягала на їх задоволенні. Додатково пояснивши, що пропустила строк звернення до Свердловської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини у зв’язку зі збігом сімейних обставин. Просить визначити для неї додатковий строк протягом одного місяця для подання до Свердловської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її рідного батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3.
Представник відповідача Червонопартизанської міської ради м. Свердловська Луганської області Храброва Л.В., у судове засідання надала суду письмову заяву, в якій просить розгляд справи проводити без її участі, позовні вимоги визнає.
Вислухавши позивача, дослідивши письмові докази наявні в матеріалах справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого 19 вересня 2008 року виконкомом Червонопартизанської міської ради міста Свердловська Луганської області, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.8). Відповідно свідоцтва про право власності від 14.06.2008 року виданого Свердловським міжрайонним бюро технічної інвентаризації кв. АДРЕСА_1, загальною площею 47,00 кв. м., дійсно належить на праві приватної власності ОСОБА_3 (а.с.11).
Із свідоцтва про народження виданого повторно відділом реєстрації актів цивільного стану Свердловського міського управління юстиції Луганської області убачається, що батьком ОСОБА_1, народженої ІНФОРМАЦІЯ_2, є ОСОБА_3, матір’ю – ОСОБА_7, про що виконавчим комітетом Червонопартизанської міської ради міста Свердловська Луганської області зроблено відповідний актовий запис за № 277 22 липня 1965 року (а.с.10).
Як свідчить свідоцтво про шлюб, видане 14 вересня 1985 року Свердловським РАЦС Ворошиловградської області (нині –Луганська область), 14.09.1985 року був зареєстрований шлюб між ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2. Після реєстрації шлюбу ОСОБА_1 отримала прізвище чоловіка – ОСОБА_1 (а.с.9).
В судовому засіданні встановлено, що 18 березня 2008 року закінчився строк для звернення до нотаріальної контори для оформлення документів про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3. Позивач по справі – ОСОБА_1 своєчасно у встановлений законом шестимісячний строк не подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини, у зв’язку зі збігом сімейних обставин.
Таким чином, суд вважає причину пропуску позивачем ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини поважною й вважає за необхідним надати додатковий строк для прийняття спадщини у межах одного місяця.
На підставі ст. 1272 ЦК України, керуючись 10, 11, 60, 209, 212, 213-215, 218, 259 ЦПК України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Червонопартизанської міської ради Луганської області про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визнати, що строк для прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 був пропущений ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, з поважної причини.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, додатковий строк у межах одного місяця для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3, після набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Логвіна Л.С.