Судове рішення #12335236

                                              Справа №2-2245-2010 рік

                      З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

                           Іменем    України

01 червня 2010 року  Свердловський міський суд Луганської області у складі:

одноособово – судді Логвіної Д.С.,

при секретарі – Альмашової Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Свердловська справу за позовом ТОВ “Луганське енергетичне об,єднання” в особі Свердловського РЕМ до ОСОБА_1 про стягнення матеріальних збитків,

                           

                          в с т а н о в и в:

В обґрунтування своїх вимог позивач вказує, що ТОВ „Луганське енергетичне об’єднання” відповідно до діючого законодавства України здійснює свою діяльність з постачання електричної енергії на території Луганської області.

Згідно до ст. 1 Закону України ?ро електроенергетику”, енергія – електрична чи теплова енергія, що виробляється на об’єктах електроенергетики і є товарною продукцією, призначеною для купівлі – продажу.

У відповідності до п. 1.2. Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою НКРЄ 31.07.1996 року № 28 /у редакції постанови КРЄ від 17.10.2005 року № 910/ - засоби обліку – це засоби вимірювальної техніки, у тому числі лічильники, які використовуються для визначення обсягу електричної енергії та величини споживання електричної потужності. Відповідно до ч. 1 с. 19 Правил користування електричною енергією для населення /далі - Правил/, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357 – розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами  /цінами/ для населення на підставі фактичних показань приладів обліку.

Відповідно до п. 37 Правил енергопостачальник має право : перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку.

Відповідно до п.42 Правил користування електричною енергією споживач електричної енергії зобов’язаний забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку, оплачувати спожиту електричку енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил, узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.

Відповідно до п.48 Правил споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

У відповідно до вищевказаного, 16 січня 2003 року під час перевірки дотримання Правил користування електричною енергією для населення за адресою: АДРЕСА_1, було виявлено, що відповідач – ОСОБА_1, який виступає споживачем електричної енергії, порушив Правила в частині розкрадання електричної енергії у разі самовільного  підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку, а саме включення потужності електричних приладів будинку, минаючи облік електричного лічильника /електролічильник не працює/. При цьому електрична енергія споживалась, але не враховувалась приладом обліку /електролічильником/, тобто споживалась без обліково, що є розкраданням електричної енергії.

Відповідно до п. 53 Правил вказане порушення Правил, зі сторони відповідача, було зафіксовано в акті № 1911 про порушення правил користування електричною енергією для населення. Вказаний акт підписано відповідачем, що підтверджує наявність порушення та його визнання відповідачем.

Згідно до пункту 2 Методики обчислення розміру відшкодування збитків завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22.11.1999 року № 1416 /далі Методика/, остання застосовується у випадку виявлення порушень Правил в частині без облікового споживання електричної енергії.

Розмір збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення було розраховано відповідно до п. 6 Методики та складає 1518,05 грн.

До теперішнього часу відповідач – ОСОБА_1 вказаний розмір збитків не сплатив.

У зв,язку з викладеним позивач просить стягнути з відповідача – ОСОБА_1 на користь позивача – ТОВ „Луганське енергетичне об”єднання”:

- Розмір заподіяних матеріальних збитків у сумі 1518 гривень 05 копійок на р/р з спеціальним режимом № 260313169060 в філії ЛОУ ВАТ „Ощадбанк”, МФО 304665, код 31443937,

- Витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи 30 гривен на р/р 2600418644 в ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”, МФО 304007, код 31443937.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, підтвердив обставини, вказані в позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з,явився, про причину неявки суд не повідомив, у зв,язку з чим ухвалою суду від 01.06.2010 року прийнято рішення про заочний розгляд справи.

Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов підлягаючим задоволенню, оскільки вказані правовідносини регулюються ст.1166 ЦК України, згідно з якою майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до п.42 Правил користування електричною енергією споживач електричної енергії зобов,язаний забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку, оплачувати спожиту електричку енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил, узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.

Відповідно до п.48 Правил споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

Вина відповідача в розкраданні електроенергії підтверджується актом про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 1911 від 16.01.2003 року /а.с.4/, з якого вбачається, що відповідач допустив без облікове користування електричною енергіє.

 Відповідно до вимог п.п.14,42 Правил відповідач не повідомив енергопостачальника про вказане порушення, у зв,язку з чим повинен відшкодовувати матеріальну шкоду.

Згідно розрахунку /а.с5/ розмір заподіяних матеріальних збитків складає 1518 гривні 05 копійок.

У зв,язку з викладеним вказана сума підлягає стягненню з відповідача у повному обсязі.

Також суд вважає стягнути з відповідача на користь позивача витрати, пов,язані з подачею позову до суду: витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривень, оскільки внаслідок його неправомірних дій позивач змушений звертатися до суду з вказаним позовом та нести матеріальні витрати, а також судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн., оскільки позивач рішенням Свердловської міської ради від його сплати звільнений /а.с.7/.

На підставі ст.1166 ЦК України, п.п.14,42,48 Правил користування електроенергією для населення, керуючись ст.ст.10,11,15,60, 212-215,223 ЦПК України, суд

                             В И Р І Ш И В:

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ТОВ «Луганське енергетичне об,єднання» в особі Свердловського РЕМ розмір заподіяних матеріальних збитків у сумі 1518 гривні 05 копійок на р/р з спеціальним режимом № 260313169060 в філії ЛОУ ВАТ „Ощадбанк”, МФО 304665, код 31443937, та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривен на р/р 2600418644 в ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”, МФО 304007, код 31443937.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 51 гривна.

Заяву по апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Луганської області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Свердловський міський суд.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.  

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про його перегляд.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація