Судове рішення #12334955

Справа №2-о-48/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    17 вересня 2010 року. Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:

        головуючого – судді Ємчук В.Е.

при секретарі Орос С.Ю.

з участю заявниці ОСОБА_1

представника заявниці ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рахів справу за заявою

ОСОБА_1

заінтересована особа: відділ реєстрації актів цивільного стану

 Рахівського районного управління юстиції

про

встановлення факту, що має юридичне значення

В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення юридичного факту, яку мотивує тим, що вона являється матір’ю двох дітей: Мирослави, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, які на день звернення до суду із даною заявою знаходяться на повному утриманні та вихованні заявниці, оскільки вона у зареєстрованому шлюбі не перебуває. Відомості про батька до запису акта про народження дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, внесені на підставі положень частини 2 статті 55 Кодексу про шлюб та сім’ю України, за вказівкою матері. Реєстрація народження дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, у встановлений  законодавцем трьохмісячний строк, у органах реєстрації актів цивільно стану за місцем народження дитини чи за місцем проживання заявниці із-за відсутності документа, який би посвідчував її особу – паспорта громадянина України, проведена не була, оскільки такий документ був виданий їй лише у вересні 2007 року. Враховуючи, що свідоцтво про народження дитини необхідно заявниці для пред’явлення до навчального закладу, оскільки дитина досягла шкільного віку, у квітні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до відділу РАЦС із заявою про реєстрацію дитини, де їй було відмовлено у зв’язку з відсутністю підстав та доказів, достатніх для встановлення факту народження дитини в певний час. Вирішення даного питання іншим правовим шляхом не являється можливим, у зв’язку з наведеним ОСОБА_1 просить встановити юридичний факт, за яким визнати, що дитина ОСОБА_3, народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 року у місті Рахові, Закарпатської області, у громадянки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, українки, громадянки України, мешканки АДРЕСА_1, зобов’язавши відділ реєстрації актів цивільного стану Рахівського районного управління  юстиції Закарпатської області при реєстрації народження зазначеної дитини відомості про батька до запису акта про її народження внести, на підставі положень ст.135 Сімейного кодексу України, за вказівкою матері.

В судовому засіданні ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 заяву підтримали, пояснили, що заявниця не мала змоги провести реєстрацію народження дочки ОСОБА_3 у визначений законом термін, через відсутність паспорта громадянина України, а у даний час їй відмовлено у проведенні реєстрації через пропуск строку, тому наполягали на задоволенні вимог, наведених у заяві.

    Представник відділу РАЦСу Рахівського районного управління юстиції в судове засідання не з’явився, до суду надійшла заява про розгляд справи без їхнього представника. Не заперечують щодо задоволення заяви.

    Заслухавши заявницю та її представника, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.

    Медичною довідкою №1  від 13 квітня 2010 року, виданою дитячою консультацією Рахівської районної лікарні, стверджено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, взята на облік дитячої консультації 13.04.2010 року. Мати дитини - ОСОБА_1, проживає у АДРЕСА_2.

    З висновку про відмову про поновлення запису акту про народження, складеного на підставі витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану РК 794056 від 30.04.2010 року слідує, що відділом РАЦСу  відмовлено у проведенні актової записі про народження ОСОБА_3, у зв’язку з відсутністю підстав.

    У відповідності до ч.2 ст.256 Цивільного процесуального кодексу України слідує, що в судовому порядку можуть бути встановлені факти народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.

    Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, що було затверджене Наказом Міністерства Юстиції України №86/5 від 26.09.2002 року, зокрема п.3.5 абз.1 передбачає, що якщо заява про реєстрацію народження  надійшла після закінчення 1 року з дня народження дитини і до досягнення нею 16 років, реєстрація народження проводиться відділом РАЦСу за місцем проживання дитини в книзі реєстрації поновлених актових записів про народження на загальних підставах як первинна, без складання висновку, але після порядкового номера пишеться «Реєстрація з пропуском строку». У цих випадках пред’являються довідка закладу охорони здоров’я про народження, довідка про перебування дитини під наглядом закладу охорони здоров’я.

    В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 дійсно народила ІНФОРМАЦІЯ_2 року у місті Рахові Закарпатської області дитину – ОСОБА_3, однак через об’єктивні причини ОСОБА_1 реєстрацію народження дочки ОСОБА_3 у встановлений законодавством строк не провела. Оскільки на даний час відповідних документів, необхідних для реєстрації народження дитини у органах РАЦС, вона не має, вирішення даного питання іншим правовим шляхом не являється можливим, тому суд вважає, заяву ОСОБА_1 підставною та такою, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.10, 58, 60, 212, 213, 223, 234, 256 Цивільного процесуального кодексу України, ст.49 Цивільного кодексу України, ст.144 Сімейного кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

Заяву задовольнити.    

    Встановити юридичний факт, за яким визнати, що дитина ОСОБА_3, народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 року у місті Рахові Закарпатської області, у громадянки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, українки, громадянки України, мешканки АДРЕСА_1.

Зобов’язати відділ реєстрації актів цивільного стану Рахівського районного управління  юстиції Закарпатської області при реєстрації народження дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, відомості про батька до запису акта про її народження внести на підставі положень ст.135 Сімейного кодексу України за вказівкою матері дитини.

На рішення може бути подано апеляційну скаргу в судову палату з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

     

                Суддя:     Ємчук В.Е.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація