Р І Ш Е Н Н Я Справа № 2-1456/10
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2010 року Сокальський районний суд Львівської області в складі
головуючого – судді Фарина Л.Ю.,
при секретарі Сало А.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокаль цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дітей, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася в суд з даним позовом до відповідача про стягнення аліментів, у позовній заяві вказала, що перебувала з позивачем у зареєстрованому шлюбі, який вони розірвали 28 лютого 2006р. Від шлюбу у них народилося двоє синів, які на даний час є неповнолітніми: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1., ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2., які на даний час проживають з позивачем і перебувають на її повному утриманні. На даний час сторони проживають окремо. Спочатку відповідач добровільно надавав кошти на дітей. Проте, протягом чотирьох місяців відповідач перестав надавати кошти дітям. Відповідач не працює, періодично виїжджає за межі України на заробітки, має мінливий дохід, тому просила стягувати аліменти, виходячи з розміру прожиткового мінімуму на одну дитину відповідного віку - 927грн. починаючи з дня пред"явлення позову.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі. Надала суду пояснення аналогічні викладеним у позові.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково на суму 700грн. Суду пояснив, що він офіційно не працює, має нерегулярний, мінливий дохід. Крім того, хворіє (пошкодження лівого колінного суглоба) про що свідчить його історія хвороби та виписка з медичної карти хворого. Також слід врахувати ту обставину, що він добровільно надає кошти на утримання дітей в середньому по 800грн. щомісяця, про що свідчать копії заяв про відправлення переказів за вересень-жовтень 2010р. включно. З тих підстав просив стягувати з нього аліменти з часу ухвалення рішення суду.
Заслухавши учасників судового розгляду та дослідивши докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення з наступних підстав.
Як встановлено при розгляді справи у сторін є двоє неповнолітніх синів: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2., які проживають з позивачем.
Згідно до ст. 180 СК України, батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує, зокрема, стан здоров"я та матеріальне становище дитини, стан здоров"я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до оглянутої в суді історії хвороби ОСОБА_2 та виписки медичної карти хворого встановлено, що у відповідача хворий колінний суглоб, у зв»язку з чим він періодично проходить курс лікування.
Крім того, як встановлено в судовому засіданні, відповідач має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, тому суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Оскільки мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з врахуванням наведених обставин, суд переконується, що їхній розмір слід встановити у твердій грошевій сумі 700грн. на двох дітей.
Разом з тим, з оглянутих копії заяв на відправлення грошового переказу вбачається, що ОСОБА_2 пересилав кошти в середньому по 800грн. щомісяця протягом вересня-жовтня 2010р.на ім»я ОСОБА_1 Таким чином, з нього слід стягувати аліменти з часу постановлення рішення суду.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 367 ЦПК України та на підставі ст.ст.180,184 Сімейного Кодексу України, суд-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2 1971р.н. в користь ОСОБА_1 щомісячно аліменти на утримання двох синів ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2. в розмірі 700(сімсот) грн. починаючи з 09.11.2010р.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 51(п’ятдесят одну) грн. судового збору та 120(сто двадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Дане рішення в частині стягнення аліментів підлягає обов’язковому негайному виконанню в межах сплати розміру аліментів за один місяць.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .
Головуючий: