Справа № 2-1655/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2010 року Сокальський районний суд Львівської області в складі
головуючого – судді Фарина Л.Ю.,
при секретарі Сало А.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокаль цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 звернувся в суд з даною позовною заявою до відповідача, ОСОБА_3 в позовній заяві вказавши, що він з 2000р. по 2009рік перебував в зареєстрованому шлюбі з відповідачкою.
Від спільного подружнього життя у них народилось троє дітей: син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 дочка ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. та син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3
Як зазначив позивач, більше року діти проживають разом з ним і знаходяться на його утриманні. Відповідачка добровільно не надає коштів на утримання дітей. Позивачу важко одному матеріально утримувати всіх дітей.
У зв’язку з наведеним позивач просить суд ухвалити рішення відповідно до якого стягувати з відповідача, ОСОБА_3 аліменти на його користь на утримання дітей у розмірі ? частини всіх видів заробітку щомісячно до досягнення дітьми повноліття.
В судовому засіданні позивач, ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач, ОСОБА_3 не заперечила проти обставин вказаних в позовній заяві, зокрема підтвердила той факт, що діти насправді проживають з позивачем, а тому позовні вимоги визнала.
Заслухавши сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд приймає визнання позову відповідачем, оскільки таке визнання відповідає вимогам чинного законодавства, інтересам сторін по справі, в свою чергу, не суперечить правам та інтересам інших осіб.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 їхніми батьками є ОСОБА_1 та ОСОБА_3 – сторони по справі.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За домовленістю між батьками дитини, той із них хто проживає окремо від дитини може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
Як встановлено в судовому засіданні відповідач, має постійне місце роботи, однак ухиляється від утримання дітей, добровільно допомоги по їх утриманню не надає, домовленості між сторонами, щодо надання допомоги не досягнуто.
Позивач самостійно займається вихованням та утриманням дітей.
Відповідно до ч.3 ст. 181 СК України - за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ч.2 ст. 182 СК України якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Таким чином враховуючи стан здоров’я та матеріальне становище дітей, стан здоров’я та матеріальне становище відповідача та інші обставини, що мають істотне значення по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача слід задовольнити.
В судовому засіданні відповідач звернулась до суду із заявою про звільнення її від сплати судового збору та витрат пов’язаних з розглядом справи у зв»язку із важким матеріальним станом.
Відповідно до ч. 3 ст. 82 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов’язаних з розглядом справи або звільнити від їх оплати.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 224-233, 367 ЦПК України та на підставі ст.ст. 180, 182, 183, Сімейного Кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочки ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_2. та сина ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_3. в розмірі ? частини всіх видів заробітку щомісячно починаючи з 27.09.2010 року і до досягнення старшою дитиною повноліття.
Дане рішення в частині стягнення аліментів підлягає обов’язковому негайному виконанню в межах сплати розміру аліментів за один місяць.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .
Головуючий: