Судове рішення #12334700

Справа № 2-1299/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

07 вересня 2010 року Сокальський районний суд Львівської області в складі

головуючого – судді Фарина Л.Ю.,

    при секретарі Матолінець З.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокаль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до  ОСОБА_2  про усунення перешкод  у спілкуванні з онукою, -

                                                                       ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача, ОСОБА_2 про усунення перешкод у спілкуванні з онукою. Позов мотивує тим, що  відповідачка, будучи її невісткою безпричинно чинить перешкоди  в спілкуванні з онукою – ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1

Після розірвання шлюбу з її сином позивачка, відповідач – ОСОБА_2, стала проживати у своїх батьків. З того часу, як вказує позивач – відповідач безперешкодно чинить їй перешкоди у спілкуванні з  онукою. Не дозволяє їй не тільки приймати участь у вихованні дитини, але й бачитись з нею.

На підставі наведеного  позивач просить суд  зобов’язати відповідачку  не чинити перешкоди  у спілкуванні  та вихованні онуки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та надати  вільний доступ  в денний час  доби на відвідини  внучки за будь-яким місцем її проживання.

В судовому засіданні під час розгляду справи позивач, ОСОБА_1 позов підтримала, просить суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. На їх обґрунтування навела обставини в казані в позовній заяві.

Відповідачка в судовому засіданні проти позову заперечила. Суду пояснила, що вона жодним чином не чинить позивачу перешкоди у спілкуванні з онукою. Позивач особисто до неї відносно побачень зі своєю онукою, а її дочкою не зверталась. ЇЇ колишній чоловік систематично бачиться з дитиною. Позивач має можливість приходити разом зі своїм сином на побачення до дитини.

      Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні показала, що дійсно відповідач чинить перешкоди позивачу у спілкуванні з онукою. Вхід до будинку де зарас мешкає відповідач постійно зачинений. Особисто їй не відомо, чи позивач зверталась до відповідача з проханням про побачення з онучкою.

Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні показала, що вона є дочкою позивача. Вона неодноразово чула від свого рідного брата (колишнього чоловіка відповідача), що його колишня дружина не має бажання бачити у своєму будинку колишню свекруху, в т.ч. дозволяти їй спілкуватись зі своєю онукою.

Заслухавши сторін та свідків, дослідивши докази, суд вважає що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

      Згідно ст.257 Сімейного Кодексу України, баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні.

Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків.

Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.

Відповідно до ст. 263  Сімейного Кодексу –с пір щодо участі баби, діда, прабаби, прадіда, брата, сестри, мачухи, вітчима у вихованні дитини вирішується судом відповідно до статті 159 цього Кодексу.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач чинить перешкоди позивачу у спілкуванні з онукою ОСОБА_1 Проте в судовому засіданні з пояснень відповідача вбачається, що вона не буде заперечувати проти побачень бабці з онукою, лише за умови, якщо остання  перед тим як відвідати її дочку, попередньо в телефонному режимі узгодить з нею час побачень.

ОСОБА_1 на час розгляду справи  досягла двох років і тому її вік позволяє спілкування її з бабою. Тому суд з врахуванням віку та стану здоров'я дитини вирішує не встановлювати відповідних днів та часу для спілкування дитини з бабою, а встановлює право позивачки відвідувати дитину за будь-яким місцем її проживання в денний час доби.

      Керуючись ст.ст.10,11,209,212-215 ЦПК України, ст.ст.257, 263 Сімейного Кодексу України, суд -

                                                                         ВИРІШИВ:

Позов  задовольнити.

Усунути ОСОБА_1,  1962р.н. перешкоди у  спілкуванні та вихованні внучки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та надати їй вільний доступ в денний час доби  на її відвідини, за будь-яким  місцем її проживання.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація