Справа № 2-1680/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2010 року Сокальський районний суд Львівської області в складі
головуючого – судді Фарина Л.Ю.,
при секретарі Сало А.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокаль цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 звернулася в суд з даною позовною заявою до відповідача, ОСОБА_2 в позовній заяві вказавши, що вони одружились з відповідачем 25.10.2007року. Від спільного подружнього життя у них народився син ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1
Як вказала позивач, сімейне життя у них з відповідачем не склалося. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Дитина знаходиться на її повному утриманні. Відповідач, маючи можливість утримувати сина жодної допомоги їй не надає.
У зв’язку з наведеним позивач просить суд ухвалити рішення відповідно до якого стягувати з відповідача, ОСОБА_2 аліменти на її користь на утримання дитини у розмірі 1/4 частини з усіх видів його доходів щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення нею повноліття.
В судовому засіданні позивач, ОСОБА_1, позовні вимоги підтримала, просить позов задовольнити, в обґрунтування навела обставини, вказані в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання повторно не з’явився, не повідомив суд про причини неявки, хоча належним чином був повідомлений про час та місце судового розгляду справи.
За таких обставин, зі згоди позивача суд ухвалив рішення про проведення заочного розгляду справи та ухвалення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши позивач, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 – сторони по справі.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За домовленістю між батьками дитини, той із них хто проживає окремо від дитини може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
Як встановлено в судовому засіданні відповідач проживає разом з дитиною, працює на Львівському державному обласному навчально-курсовому комбінаті, однак добровільно допомоги по утриманню дитини не надає, домовленості між сторонами, щодо надання допомоги не досягнуто.
Позивачка самостійно займається вихованням та утриманням дитини, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Відповідно до ч.3 ст. 181 СК України - за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Таким чином враховуючи стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище відповідача та інші обставини, що мають істотне значення по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивачки слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 224-233, 367 ЦПК України та на підставі ст.ст. 180, 182, 183, Сімейного Кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі1/4 частини з усіх видів його доходів щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 30.09.2010р. і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 51(п’ятдесят одну) грн. судового збору та 120(сто двадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Дане рішення в частині стягнення аліментів підлягає обов’язковому негайному виконанню в межах сплати розміру аліментів за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуте судом що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.
Заява про перегляд даного заочного рішення може бути подана в суд протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .
Головуючий: