Судове рішення #12333668

                                                                   

                                                                                                                                                                        Справа № 2-А-1196

2010 року

                                                             

П О С Т А Н О В А

       І М Е Н  Е М  У К Р А Ї Н И

   

«01» грудня 2010 року                                                                                     м. Косів

        Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді: Гордія В.І. з секретарем Корбутяк Н.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Косів адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Косівському районі про перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

     

         Позивач звернувся з позовом до відповідача про перерахунок пенсії, згідно статтей 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

         Позивач в судове засідання не з’явився та подав суду заяву про розгляд справи без його участі. Свої позовні вимоги мотивував тим, що з 01.04.2010 року він набув право на перерахунок пенсії відповідно до ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», оскільки працював 2 роки після призначення пенсії. У зв’язку з цим, 12.04.2010 року він звернувся до  управління Пенсійного Фонду України в Косівському районі, із заявою про перерахунок пенсії. Однак вони здійснили йому перерахунок пенсії із середньої заробтньої плати по Україні за 2007 рік, чим порушили його право про перерахунок пенсії згідно ст. 42 вищезгаданого закону. Тому він просить позов задовільнити.  

        Представник відповідача ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася та подала суду заяву про розгляд справи без її участі, в якій повідомила, що управління Пенсійного Фонду України в Косівському районі не визнає позовні вимоги.  

        Суд. Вивчивши матеріали справи прийшов до висновку, що позов слід задовольнити частково:

         Відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку), пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітньої плати, з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітньої плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітньої плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

          Згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що зміна умов і норм загальнообов’язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.

         Отже, при перерахунку пенсій в 2010 році відповідач повинен був взяти за основу показник середньої заробітної плати за 2007 рік, а не застосовувати такий за 2007 рік, адже із змісту частини четвертої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за № 1058-І/ витікає, що для перерахунку пенсій застосовується показник середньої заробітної плати за рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії. Адже, якщо при перерахунку пенсії береться заробітна плата відповідно до абзацу першого частини першої статті 40, то, відповідно, має застосовуватися і той показник середньої заробітної плати, який береться при призначенні пенсії із заробітку відповідно до цієї ж частини першої статті 40 Закону, тобто за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії. Коригування заробітку шляхом множення коефіцієнта заробітку на показник середньої заробітної плати за рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, проводиться з метою осучаснення раніше отриманого заробітку, тобто приведення його до сьогоднішнього дня. Якщо для перерахунку пенсії подається заробітна плата за 2009 рік, то коригування цієї заробітної плати на показник середньої заробітної плати за 2007 рік втрачає позитивне соціальне значення. У такому випадку осучаснення заробітку не відбулося, а навпаки провадиться його штучне заниження.

            Крім того в підпункті З п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року за № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" тільки підтверджується застосування показника середньої заробітної плати за рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто за 2009 рік, де передбачено, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону № 1058-IV продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш, як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 вищеназваного Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та, яка відповідно до Закону ( 1058-15 ) враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті назаваного Закону.

           Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

          У відповідності до положень частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

          Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, а тому у своїй діяльності зобов"язаний керуватися Конституцією і законами України та іншими нормативними актами прийнятими відповідно до Конституції.  

           На підставі ст.ст. 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст. 8, 22, 55, 95 Конституції України та керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В  :

         Позов задовольнити частково.      

         Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Косівському районі Івано-Франківської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії виходячи із середньої зарплати по Україні за 2009 рік з 01.04.2010 року і продовжувати виплату перераховної пенсії надалі відповідно до ст. 42 Закону України«Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

            В задоволенні решти вимог адміністративного позову відмовити.

    Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

           Апеляційна скарга на постанову суду може бути подано до Львівського Адміністративного Апеляційного суду через Косівський районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії.  

Суддя:Підпис.

З оригіналом вірно.

Суддя:                                                                                             Гордій В.І.                                                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація