Судове рішення #12330031

Справа № 2-1884/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

    03 грудня 2010 року, Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді – Бевз О.Ю.,

при секретарі     -  Дубовій С.І.,

з участю позивача – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань м.Бобринець справу за позовом ОСОБА_1 до Бобринецької міської ради про переведення прав забудовника,-

В С Т А Н О В И В :

    22 листопада 2010 року, позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Бобринецької міської ради про перехід прав та обов»язків забудовника в порядку спадкування після смерті його матері ОСОБА_2, щодо права здачі та введення об”єкта нерухомого майна до експлуатації, реєстрації права власності на нерухоме майно, отримання свідоцтва про право власності на нерухоме майно — житлового будинку з відповідними господарськими будівлями, що знаходиться на земельній ділянці площею 600 кв. м. і розташований у АДРЕСА_1

    Позивач зазначив, що 15 серпня 1966 року між ОСОБА_3  (його батьком) та виконавчим комітетом Бобринецької міської ради було укладено договір про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва будинку за адресою АДРЕСА_1. В 1968 році батьки збудували  будинок з відповідними господарським будівлями, проте будинок не зданий в експлуатацію, оскільки відсутня його державна реєстрація права власності. Так як забудовники будинку ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (батьки позивача по справі) померли, він змушений звернутися до суду з метою реалізувати своє право на спадщину.

    В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі та попросив суд задовольнити їх посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

    Представник відповідача — Бобринецької міської ради Холодовський С.В. (згідно довіреності) в судове засідання не з”явився, але надав до суду заяву з проханням розглянути справу без його участі та не заперечив проти задоволення позовних вимог.

    Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих доказів, суд встановив наступне.

     15 серпня 1966 року між ОСОБА_3 та виконавчим комітетом Бобринецької міської ради було укладено договір про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва будинку за адресою АДРЕСА_1, площею 600 кв.м. Даний договір укладався під час шлюбу забудовника ОСОБА_3 з ОСОБА_2.

    20.09.1966 року зазначений договір посвідчено державним нотаріусом Бобринецької державної нотаріальної контори та зареєстровано в реєстрі під номером 1101.

    Згідно свідоцтва про смерть серії І-ОЛ №НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року — помер.

    Згідно свідоцтва про смерть серії І-ОЛ №НОМЕР_2 від 18.05.2009 року, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року — помела.

    Згідно свідоцтва про одруження серії ІІІ-УР №НОМЕР_3 від 15.09.1962 року, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 уклали шлюб, про що зроблено актовий запис №82.

    Оскільки ОСОБА_1 та ОСОБА_2. закінчений будівництвом об’єкт (житловий будинок) не здали в експлуатацію, то правовстановлюючий документ, щодо права власності на будинок не отримували.

    Частиною 1 ст. 182 ЦК України передбачено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

    Згідно ст. 331 ЦК України право власності на нерухоме майно виникає в особи з моменту його державної реєстрації, а зазначений порядок передбачений тимчасовим положенням «Про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно», затвердженого наказом Міністерства Юстиції України за №7/5 від 07 лютого 2002 року після прийняття в установленому законом порядку до експлуатації.

    Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

    Зважаючи на викладене, вказаний будинок не міг ввійти до складу спадщини, що перешкоджає позивачу прийняти та оформити спадщину в нотаріальній конторі.

    Об’єктами цивільних прав, відповідно до ст. 177 та 190 ЦК України, є речі, у тому числі гроші та цінні папери, інше майно, результати робіт, послуги, результати  інтелектуальної, творчої діяльності, а також майнові права, а відповідно до ч 1 ст 178 ЦК України об’єкти цивільних прав можуть вільно відчужуватись або переходити  від однієї особи до іншої в порядку правонаступництва чи спадкування або іншим чином, якщо вони не вилучені з цивільного обороту, або не обмежені в обороті, або не є  невід’ємними від фізичної чи юридичної особи.

    Пунктом 8 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року за №7 «Про судову практику у справах про спадкування» регламентовано, що у разі здійснення будівництва згідно із законом, то у разі смерті забудовника  до завершення будівництва його права та обов’язки як забудовника входять до складу спадщини.

    З поданих позивачем доказів вбачається, що він прийняв спадщину відповідно до вимоги ст.ст. 1268-1270 ЦК України і є спадкоємицею першої черги за законом і оскільки він не має інших способів захисту свого права на спадщину, суд вважає, що відповідно до ст. 16 ЦК України його цивільне право підлягає захисту шляхом визнання його власником прав та обов’язків забудовника в порядку спадкування за законом.

    Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

    Позовні вимоги ОСОБА_1 до Бобринецької міської ради про переведення прав забудовника,- задовольнити повністю.

    Передати ОСОБА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року, всі права забудовника, в тому числі: право здачі та введення об”єкта нерухомого майна до експлуатації, реєстрації права власності на нерухоме майно, отримання свідоцтва про право власності на нерухоме майно — житлового будинку з відповідними господарськими будівлями, що знаходиться на земельній ділянці площею 600 кв. м. і розташовані у АДРЕСА_1

    Рішення може бути оскаржено в судову палату з цивільних справ апеляційного суду Кіровоградської області через Бобринецький районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення  апеляційної скарги.

    Суддя                                         (підпис)

    з оригіналом згідно:

    Суддя                                                                             О.Ю. Бевз

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація