Судове рішення #12329314

Справа №2-1133/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    30 вересня 2010 року. Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:

        головуючого – судді Ємчук В.Е.

        при секретарі Орос С.Ю.

        з участю позивачки ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рахів справу за позовом

ОСОБА_1

до

Квасівської сільської  ради,

КП «Бюро технічної інвентаризації» Рахівської районної ради

про

визнання права власності на спадкове майно

В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_1 заклала позов про визнання права власності на спадкове майно, який мотивує тим, що  п ісля смерті її матері – ОСОБА_2, залишився, як спадкове майно, житловий будинок АДРЕСА_1, Закарпатської області. У травні 2010 року позивачка звернулася до відповідачів із заявою про перереєстрацію спадкового майна та видачу їй правовстановлюючих документів на нерухоме майно. Основним доказом, як підставою своїх вимог, пред’явила заповіт, складений від імені ОСОБА_2, за яким, у разі відкриття спадщини, все майно, що належить спадкодавцю, переходить у власність позивачки. Однак, у видачі таких документів було відмовлено у зв’язку з тим, що первинна реєстрація прав власності на спадковий будинок проведена не була, тому правовстановлювальний документ на спадковий будинок відсутній. У заяві зазначає, що після смерті спадкодавця вона фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, оскільки утримує його у належному стані, обслуговує земельну ділянку, на якій будинок розташований. Оскільки майнових спорів з приводу спадкового майна немає, а вирішення даного спору іншим правовим шляхом не являється можливим, тому просить визнати за нею право власності на все спадкове майно, що належало ОСОБА_2, у тому числі на житловий будинок АДРЕСА_1

    В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала та просить позовні вимоги задовольнити.

    Представник КП «Бюро технічної інвентаризації» Рахівської районної ради та представник Квасівської сільської ради в судове засідання не з’явився, до суду надійшли заяви про розгляд справи без участі їхнього представника, не заперечують щодо задоволення позову.

    Заслухавши позивачку та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.

У матеріалах справи наявний технічний паспорт на житловий будинок АДРЕСА_1

Рішенням реєстратора від 25 травня 2010 року було дійсно відмовлено позивачці у реєстрації права власності на будинок АДРЕСА_1, оскільки правовстановлювальні документи на даний будинок в інвентарній базі відсутні.

Довідкою виконкому Квасівської сільської ради №1847 від 28 вересня 2010 року стверджено, що будинок АДРЕСА_1, належав ОСОБА_2.

    Заповіт від 17 квітня 2007 року, що був посвідчений секретарем виконкому Квасівської сільської ради – Харбака О.Ю., є свідченням того, що ОСОБА_2 на випадок своєї смерті зробила заповітне розпорядження, згідно з яким житловий будинок АДРЕСА_1 з прилеглими до нього надвірними спорудами та все інше, належне їй майно з присадибною земельною ділянкою площею 0,50 га заповіла ОСОБА_1. Вказаний заповіт, згідно витягу зі Спадкового реєстру №23916548 від 10.06.2010 року,  є чинний.

    У відповідності до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 22.10.2009 року слідує, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, про що зроблено відповідний актовий запис за №17 від 22 жовтня 2009 року.

У відповідності до ст.16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права, одним із способів захисту цивільного права та інтересу може бути визнання права.

Статтею 331 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів є власником цієї речі. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_2 при житті дійсно належав житловий будинок АДРЕСА_1, Закарпатської області, в якому вона проживала  до дня своєї смерті, однак вона, не провела належним чином реєстрацію зазначеного майна. За життя ОСОБА_2 заповіла все своє майно ОСОБА_1.

У відповідності до ст.1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

В  ході розгляду справи бкло встановлено, що позивачці відмовлено у  перереєстрації спадкового майна – житлового будинку АДРЕСА_1 у с.Кваси, що залишився після смерті ОСОБА_2, оскільки у інвентарній базі відсутні правовстановлюючі документи на вказане нерухоме майно, тобто попереднім власником реєстрація будинку проведена не була. Після смерті ОСОБА_2, позивачка, як спадкоємець за заповітом, постійно проживала та проживає є у будинку АДРЕСА_1 у с.Кваси, особисто утримує та обслуговує вказаний вище будинок та земельну ділянку, на якій він розташований, а отже вчинила відповідні дії, які свідчать про те, що вона фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, позивачка від спадщини не відмовлялася. Майнових спорів стосовно спадкового майна немає. Враховуючи, що правового механізму вирішення даного спору не існує, тому суд вважає за необхідне позов ОСОБА_1 задовольнити.

    Керуючись ст.ст.10,58,60,212,213,223 Цивільного процесуального кодексу України, ст.16,328,392,1216-1218,1233,1268, Цивільного кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

    Позов задовольнити.

    Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  мешканкою АДРЕСА_1, право власності на все спадкове майно, що належало ОСОБА_2, у тому числі на житловий будинок АДРЕСА_1, Закарпатської області.

На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження у судову палату з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                    Суддя:                  Ємчук В.Е.

  • Номер: 6/433/27/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1133
  • Суд: Троїцький районний суд Луганської області
  • Суддя: Ємчук Віктор Едуардович
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.06.2017
  • Дата етапу: 23.08.2017
  • Номер: 6/433/9/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1133
  • Суд: Троїцький районний суд Луганської області
  • Суддя: Ємчук Віктор Едуардович
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.11.2019
  • Дата етапу: 24.03.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація