Справа № 33-1166
Категорія: ч. 1 ст. 130 КУпАП
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2010 року м. Донецьк
Суддя судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Донецької області Єгорова О.І., за участю ОСОБА_2 представника ОСОБА_1 розглянувши скаргу ОСОБА_2 на постанову судді Ленінського районного суду м. Донецька від 11.10.2010 року, якою
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 м. Донецька, не працюючий, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1
притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та призначене адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на один рік, -
ВСТАНОВИЛА:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 09 серпня 2010 року, ОСОБА_1 29.08.2010р. о 10 годині 25 хвилин керував транспортним засобом марки „Ваз-21099” д/н. НОМЕР_1 по вул. Адигейська та вул. Купріна у м. Донецьку у стані алкогольного сп’яніння, чим порушив п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Постановою судді Ленінського районного суду м. Донецька від 11 жовтня 2010р. ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та призначене адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на один рік.
В скарзі на зазначену постанову районного суду представник ОСОБА_2 просить змінити захід стягнення, оскільки він працює водієм та позбавлення його права керування всіма видами транспортних засобів строком на один рік поставить його та його сім»ю у тяжке матеріальне становище.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що скарга підлягає задоволенню, а постанову суду слід змінити, за таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що суддя районного суду правильно прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме, керування транспортними засобами особами в стані сп'яніння.
Факт вчинення адміністративного правопорушення та винність ОСОБА_1 в його вчиненні підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення, а також висновком медичного огляду від 29 серпня 2010 року, відповідно з яким у ОСОБА_1 на момент огляду був встановлений стан алкогольного сп’яніння.
Вищевказані докази свідчать про те, що ОСОБА_1 дійсно 09 серпня 2010 року о 10 годині 25 хвилин керував транспортним засобом марки „Ваз-21099” д/н. НОМЕР_1 по вул. Адигейська та вул. Купріна у м. Донецьку у стані алкогольного сп’яніння.
Проте суддя, накладаючи на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 130 КУпАП у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на один рік, не врахував дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягається вперше; працює водієм і заробіток на цій роботі є основним джерелом його доходу.
Враховуючи викладене та керуючись вимогами ст.ст. 293, 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИЛА:
Скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову судді Ленінського районного суду м. Донецька від 11.10.2010 року, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та призначене адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на один рік, - змінити.
Змінити вид адміністративного стягнення з позбавлення права керування транспортними засобами строком на один рік на штраф у розмірі 2550 гривень на користь держави.
Суддя
Апеляційного суду
Донецької області О.І. Єгорова