Судове рішення #12327892

Справа № 2-810/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2010 року  Нижньогірський   районний суд   Автономної Республіки Крим у  складі:

головуючого -                                      судді  Чернецької В.В.

при секретарі -                                     Яновій Г.В.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в с. Нижньогірський цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу, який був зареєстрований з ОСОБА_3 14 лютого 2004 року відділом реєстрації актів цивільного стану Нижньогірського районного управління юстиції АР Крим, актовий запис №6. Позовні вимоги мотивовані тим, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі, однак спільне сімейне  життя з відповідачем не склалося через несумісність характерів та різних поглядів на сімейні відносини, між ними виникали сварки, вони втратили почуття поваги один до одного, тому позивачка  вважає, що сім’я фактично розпалася і за таких умов шлюб зберегти неможливо. В ід спільного життя у них народився син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачем. Майнового спору та спору про місце проживання дитини у сторін немає.  З зазначених підстав ОСОБА_2 просить позов задовольнити.

Позивач у судове засідання не з’явилася, надала суду заяву, в якій просить суд розглянути справу за  її відсутності та задовольнити позов в повному обсязі, з мотивів наведених у позовній заяві. Після розірвання шлюбу просить залишити прізвище «ОСОБА_2».

Відповідач у судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій просить суд розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги визнає та не заперечує проти розірвання шлюбу.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін за матеріалами справи.

Відповідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

В судовому засіданні  встановлено, що шлюб сторін був зареєстрований 14 лютого 2004 року відділом реєстрації актів цивільного стану Нижньогірського районного управління юстиції АР Крим, актовий запис №6 (а.с.9). Між сторонами шлюбні відносини фактично припинені, вони не проживають разом, не ведуть спільного господарства, взаєморозуміння відсутнє, майнового спору у сторін немає. Сторони мають малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.11), який проживає з позивачем, що підтверджується довідкою Нижньогірської селищної ради АР Крим від 16.09.2010 року про склад сім’ї (а.с.12), спору про місце проживання дитини у сторін немає.

Відповідно до положень ст. 51 Конституції України, ст. 24 ч. 1 СК України шлюб ґрунтується на добровільній згоді жінки та чоловіка, примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Згідно із положеннями ст. 18 ч. 2 п. 3, ст.ст. 51, 56 ч. 3, ст.110 ч. 1 СК України, дружина і чоловік мають рівне право на повагу до своєї індивідуальності, своїх звичок та уподобань, при цьому способом захисту сімейних прав та інтересів, у тому числі, є право на припинення шлюбних відносин шляхом пред’явлення до суду позову про розірвання шлюбу одним із подружжя.

Згідно зі ст. 112 СК України, - суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

В ході розгляду справи судом встановлено, що за час сімейного життя у сторін склалася обстановка, що виключає можливість спільного проживання, подружжя втратило почуття поваги один до одного, фактичні шлюбні відносини між сторонами припинені, примирення між подружжям не можливо та це буде суперечити інтересам та волі обох сторін. Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що сім'я розпалася остаточно і шлюб існує формально.

Приймаючи до уваги, що шлюб - це добровільний союз чоловіка та жінки, а сторони зберегти сім'ю не бажають, суд з урахуванням того, що розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружині, після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті і майнові права, а також права їх дитини, враховуючи відсутність обставин, що перешкоджають розірванню шлюбу передбачених ч. 2 ст. 110 СК України, суд вважає за необхідне позов про розірвання шлюбу задовольнити.

У відповідності до вимог ч.8 ст. 235  ЦПК України у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.

Як вбачається з матеріалів справи позивач під час державної реєстрації шлюбу з відповідачем змінила прізвище «ОСОБА_5» на прізвище чоловіка – „ОСОБА_2”.

Відповідно до вимог ст.115 Сімейного Кодексу України рішення суду про розірвання шлюбу  після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення  відмітки в актовому записі про шлюб.

Враховуюче вищевикладене керуючись ст.ст. 110, 112, 115 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст. 5, 10, 57, 174 ч. 4, 208-209, 212-215, 218, 223 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов  ОСОБА_2 задовольнити.

Шлюб ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище «ОСОБА_5») та ОСОБА_3, зареєстрований 14 лютого 2004 року відділом реєстрації актів цивільного стану Нижньогірського районного управління юстиції АР Крим, актовий запис №6- розірвати.

ОСОБА_2 після розірвання шлюбу залишити прізвище  „ОСОБА_2”.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення  відмітки в актовому записі про шлюб.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосія шляхом подачі апеляційної скарги через Нижньогірський районний суд АР Крим протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо  апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .

Головуючий: п/п

Суддя Нижньогірського

районного суду АР Крим В.В. Чернецька

  • Номер: 6/464/145/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-810/10
  • Суд: Сихівський районний суд м. Львова
  • Суддя: Чернецька Валерія Валеріївна
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.08.2018
  • Дата етапу: 14.12.2018
  • Номер: 6/464/136/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-810/10
  • Суд: Сихівський районний суд м. Львова
  • Суддя: Чернецька Валерія Валеріївна
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.05.2019
  • Дата етапу: 19.06.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація