Судове рішення #1232489
Справа №2- 120/2007p

Справа №2- 120/2007p.

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ                                УКРАЇНИ

"19" лютого 2007 р. Трускавецький міський суд Львівської області

в складі: головуючого судді   Грицьківа В.Т.

при секретарі             Поварьошкіній О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Трускавці цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3з участю третьої сторони виконкому Трускавецької міської ради про поділ будинку, що належить на праві приватної власності в натурі,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3з участю третьої сторони виконкому Трускавецької міської ради про поділ будинку, що належить на праві приватної власності в натурі.

За договором, укладеним між виконкомом Трускавецької міської ради від 26 травня 1958 року позивачці та ОСОБА_4 виділена під забудову земельна ділянка площею 600 кв. м по вулиці АДРЕСА_1. На цій земельній ділянці позивачка та ОСОБА_4збудували у 1961 році житловий будинок, який був прийнятий рішенням виконкому Трускавецької міської ради в експлуатацію № 68 від 20 березня 1961 року.

У 1975 році позивачка та ОСОБА_4. провели реконструкцію будинку. Рішенням № 454 від 04.12.1975 року виконкому Трускавецької міської ради після закінчення конструктивного ремонту їхній будинок був прийнятим в експлуатацію. Будинок нами збудований на дві сім'ї з окремими входами, окремими кімнатами, окремими підсобними приміщеннями, окремими комунікаціями, приміщень спільного користування та комунікацій не має. Житловий будинок поділено відповідно по 1/2 ідеальній частині. Таким поділ зазначений по даних Дрогобицького МБТІ і ЕО.

Згідно поверхневого плану житлового будинку позивачці належить підвальне приміщення «II» площею 15,0 кв. м та туалетне приміщення, позначене «І» площею 2,3 кв. м. На першому поверсі сходи позначені «2-5» площею 1.6 кв. м., житлова кімната позначена «1-2» площею 22,8 кв. м, кухонна кімната позначена «1-1» площею 11.8 кв. м із сходами на мансардовий поверх, веранда позначена «1-4» площею 15.0 кв. м. На мансардовому поверсі позивачці належить частина горища, житлова кімната позначена «1-6» площею 8,4 кв. м, коридор позначений «1-5» площею 4.3 кв. м зі сходами на перший поверх, житлова кімната позначена «1-8» площею 17.8 кв. м. житлова кімната позначена «1-9» площею 5.0 кв. м., туалетна кімната позначена «1-7» площею 0.6 кв. м.

За позивачкою закріплена частина присадибної земельної ділянки площею 0.0308 га, яку вона згідно Державного акту на право приватної власності на землю від 23 січня   1998   року  приватизувала.   На  згаданій  земельній   ділянці   розташовані:

 

2

автомобільний гараж із цегли, дерев'яна вбиральня, зелена огорожа, яка розділяє її і Височанських земельні ділянки та бетонована пішохідна доріжка (замощення). Біля 10-ти років тому ОСОБА_4. помер. Спадщину після його смерті прийняли відповідачі - його діти ОСОБА_2, ОСОБА_3. Два роки назад відповідачі почали самовільно, без дозволу місцевої влади та оформлення належних документів, проводити реконструкцію своєї частини житлового будинку. Вони здійснили капітальний ремонт та реконструкцію кімнат. Реконструкція частини будинкувідповідачів на даний час не закінчена.

Позивачка вирішила оформити документи про спадщину і у 2006 році в неї появилась можливість обміняти свою частину житлового будинку на квартиру в Трускавці. Коли прийшли клієнти оглянути будинок, то під час ознайомлення з документами виявилось, що частка позивачки в житловому будинку в натурі не визначена, а тільки зазначено, що їй належить 1/2 ідеальна частина будинку. Крім цього, сусіди позивачки проводять реконструкцію своєї частини будинку. Клієнти порадили їй визначити належну 'А ідеальну частину будинку в натурі та узаконити її рішенням суду. Позивачка пішла до нотаріуса порадитися, чи може вона на таких умовах і документах зробити обмін, остання порадила їй в МБТІ отримати витяг з реєстру з визначенням права власності. В МБТІ позивачці сказали, що до неї приїде спеціаліст і зробить контрольний огляд та обмір будинку. Прибувши до неї додому представник МБТІ виявив, що відповідачі проводять самочинну реконструкцію будинку. Витяг з реєстру позивачці не видали мотивуючи необхідністю звернення до суду та визначення своєї частки в житловому будинку в натурі.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала, посилаючись на ті обставини, що і в заяві.

Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала. Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з"явилася, хоча була повідомлена про час і місце слухання справи належним чином. Суд вирішив слухати справу у її відсутності.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явилася. Від неї до суду надійшла заява про слухання справи у її відсутності. При вирішенні даного спору вона покладається на думку суду. Суд вирішив слухати справу у її відсутності.

Заслухавши позивачку, відповідачку, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що на земельній ділянці площею 600 кв. м по вулиці АДРЕСА_1 позивачка та батько відповідачів ОСОБА_4збудували у 1961 році житловий будинок, який був прийнятий рішенням виконкому Трускавецької міської ради в експлуатацію № 68 від 20 березня 1961 року, копія якого є у матеріалах справи.

У 1975 році позивачка та ОСОБА_4. провели реконструкцію будинку, який рішенням № 454 від 04.12.1975 року виконкому Трускавецької міської ради після закінчення конструктивного ремонту був прийнятим в експлуатацію. Житловий будинок поділено відповідно по Vi ідеальній частині. Таким поділ зазначений по даних Дрогобицького МБТІ і ЕО. Згідно поверхневого плану житлового будинку позивачці належить підвальне приміщення «II» площею 15,0 кв. м та туалетне приміщення, позначене «І» площею 2,3 кв. м. На першому поверсі сходи позначені «2-5» площею 1.6 кв. м., житлова кімната позначена «1-2» площею 22,8 кв. м, кухонна кімната позначена «1-1» площею 11.8 кв. м із сходами на мансардовий поверх, веранда позначена «1-4» площею 15.0 кв. м. На мансардовому поверсі позивачці належить частина горища, житлова кімната позначена «1-6» площею 8,4 кв. м, коридор позначений «1-5» площею 4.3 кв. м зі сходами на перший поверх, житлова кімната позначена «1-8» площею 17.8 кв. м. житлова кімната позначена «1-9» площею 5.0 кв. м., туалетна кімната позначена «1-7» площею 0.6 кв. м.

 

з

Згідно Державного акту на право приватної власності на землю від 23 січня 1998 року за позивачкою закріплена частина присадибної земельної ділянки площею 0.0308 га.

У відповідності до ст. 364 ЦК України співвласнику надається право самостійно розпоряджатися своєю часткою у праві спільної часткової власності. Однією з правових форм такого розпорядження є право співвласника на виділ у натурі частки зі спільного майна.

На підставі ст.150 ЖК громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), мають право розпоряджатися на свій розсуд.

Суд вважає, що оскільки позивачка просить виділити її частину житлового будинку в натурі, то слід поділити житловий будинок АДРЕСА_1 відповідно до належних сторонам ідеальних часток в натурі.

Суд вірить доказам які є у справі, бо вони  нічим  не спростовані  і  не викликають сумніву в своїй об'єктивності, грунтуються на законі.

Керуючись ст.ст. 10,60, 212 ЦПК України, ст.150 ЖК України, ст. 364 ЦК, суд

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Поділити реально( в натурі) житловий будинок АДРЕСА_1  Львівської області відповідно до належних сторонам ідеальних часток та визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на наступні приміщення (будівлі):

- на підвальне приміщення, позначене на поверховому плані «II» площею 15,0 кв. м

та на туалетне приміщення, позначене «І» площею 2.3 кв. м.

·   на першому поверсі вхідні сходи в будинок, позначені на поверховому плані «2-5» площею 1,6 кв. м, на житлову кімнату, позначену «1-2» площею 22.8 кв. м. на кухонну кімнату позначену «1-1» площею 11.8 кв. м із сходами на мансардовий поверх, на веранду позначену «1-4» площею 15,0 кв. м.

·   на мансардовому поверсі на частину горища, що поруч з житловою кімнатою «1-6», на житлову кімнату позначену на поверховому плані «1-6» площею 8,4 кв. м, на коридор позначений «1-5» площею 4.3 кв. м зі сходами на перший поверх, житлову кімнату позначену «1-8» площею 17.8 кв. м. житлову кімнату позначену «1-9» площею 5,0 кв. м., туалетну кімнату позначену «1-7» площею 0,6 кв. м.

·   на цегляний автомобільний гараж, вбиральню з дощок та замощення, які розташовані на належній ОСОБА_1на праві приватної власності частині земельної ділянки.

Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3в користь держави судовий збір в сумі 416 грн.44 коп.(чотириста шістнадцять грн.44 коп.).

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів

після подання заяви про апеляційне оскарження.             

Даний примірник рішення має силу оригіналом

СУДДЯ                ГРИЦЬКІВ В.Т

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація