КОПІЯ: Справа 2-а-1083, 2010 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2010 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого – судді Маржиної Т.В.
при секретарі – Мирошниченко Р.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Первомайська адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС з АП ВДАІ з ОАТ м. Первомайська та Первомайського району УДАІ УМВС України в Миколаївській області лейтенанта міліції Петраш Михайла Романовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
05.10.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з наданим позовом, мотивуючи тим, що 30.09.2010 року о 15.20 годині він керував автомобілем ОПЕЛЬ д.н.з. НОМЕР_1 на перехресті вулиць Київської та Трудової Слави в м. Первомайську і був зупинений відповідачем, який виніс постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч.2 КУпАП, якою на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 425 грн. за те, що він здійснив проїзд перехрестя на забороняючий сигнал світлофора, тобто порушив п.п. 16.1, 8.7.3 Правил дорожнього руху України. Вважає такі дії працівника ДАІ неправомірними, оскільки Правил дорожнього руху не порушував, виїхав наперехрестя на зелений сигнал, і вимушений був завершити проїзд перехрестя, коли вже загорілось жовтий сигнал світлофору.
В судове засідання позивач не з’явився, надав суду заяву, в якій повністю підтримав позов, просив його задовольнити, розглянути справу в його відсутність на підставі наданих матеріалів.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином, проте жодних доказів або ж заперечень проти позову суду не надав.
Вирішуючи надану справу на основі наявних у суду матеріалів, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Судом встановлено, що 30.09.2010 року о 15.20 годині ОСОБА_1 рухався на автомобілі ОПЕЛЬ д.н.з. НОМЕР_1 на перехресті вулиць Київської та Трудової Слави в м. Первомайську Миколаївської області, де був зупинений відповідачем. Пояснення позивача щодо того, що проїзд перехрестя він розпочав на зелений сигнал світлофору і вимушений був завершити його вже на жовтий сигнал, – жодними належними та допустимими доказами не спростовані. Відповідачем, який є суб’єктом владних повноважень, такі докази не надані. Такі самі пояснення позивача містяться і у протоколі про адміністративне правопорушення, однак відповідачем при розгляді справи про адміністративне правопорушення такі пояснення ОСОБА_1 не були взяті до уваги. Будь-які інші докази порушення Правил дорожнього руху відповідачем у протоколі не наведені.
Крім того, заборона руху на жовтий сигнал світлофора передбачена п. 8.7.3 „Г” Правил дорожнього руху України, відповідачем же у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВЕ1 № 054677 взагалі не зазначено, який підпункт п.8.7.3 Правил дорожнього руху порушив ОСОБА_1
Згідно п.8.11 правил дорожнього руху України водіям, які при увімкненні жовтого сигналу або піднятті регулювальником руки догори не можуть зупинити транспортний засіб у місці, передбаченому п.8.10 цих Правил без екстренного гальмування, дозволяється рухатись далі при умові забезпечення безпеки дорожнього руху. Саме так і вчинив ОСОБА_1, тобто він як водій діяв згідно Правил дорожнього руху. Доказів того, що ОСОБА_1 не забезпечив безпеки дорожнього руху в даному випадку, нема.
Таким чином, відповідачем суттєво порушені права позивача, а викладене в постанові обвинувачення не грунтується на доказах.
Згідно до ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Проте відповідачем належними засобами доказування доводи позивача не спростовані.
Таким чином, у справі відсутні належні та допустимі докази того, що ОСОБА_1 порушив вимоги Правил дорожнього руху України, тобто його вина не доведена, а тому суд вважає, що в його діях відсутній склад правопорушення, передбаченого ст. 122 ч.2 КУпАП. Відповідно, дії відповідача з приводу складання постанови про накладення на позивача адміністративного стягнення є протиправними, а оскаржувана постанова у справі про адміністративне правопорушення є неправомірною і підлягає скасуванню.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч.2 КУпАП слід закрити.
Керуючись ст. ст. 2, 7-12, 70, 71, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити. Визнати протиправною та скасувати Постанову серії ВЕ №245957 у справі про адміністративне правопорушення від 30.09.2010 року, винесену інспектором ДПС з АП ВДАІ з ОАТ м. Первомайська та Первомайського району УДАІ УМВС України в Миколаївській області лейтенантом міліції Петраш Михайлом Романовичем, згідно якої ОСОБА_1 визнано винним за ст. 122 ч.2 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 425 грн. Провадження у вказаній справі про адміністративне правопорушення закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили негайно і оскарженню не підлягає.
СУДДЯ : ПІДПИС
КОПІЯ ВІРНА: СУДДЯ:
Постанова вступила в законну силу „_21_”_жовтня _2010 року. Копія відповідає оригіналу, який зберігається в Первомайському міськрайонному суді Миколаївської області в адміністративній справі №2-а-1083, 2010 року.
СУДДЯ: Т.В. МАРЖИНА
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1083/2010
- Суд: Снігурівський районний суд Миколаївської області
- Суддя: Маржина Тетяна Валеріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.11.2017
- Дата етапу: 16.11.2017