Справа № 6-76
2010р.
У Х В А Л А
01 грудня 2010 р. смт. Станиця Луганська Луганської області
Станично-Луганський районний суд Луганської області в складі:
головуючої судді Дьоміної О.П.
при секретарі Красновій І.О.
за участю представника ВДВС
Станично-Луганського РУЮ Клімченко Ю.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду подання начальника ВДВС Станично-Луганського РУЮ Неровного М.Д. про вирішення питання про примусове проникнення до житла ОСОБА_3,
В С Т А Н О В И В :
У відділі державної виконавчої служби Станично-Луганського РУЮ на виконанні знаходиться наказ Господарського суду Луганської області №15/41 від 08.05.2009 року про стягнення з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ТОВ «Демікс» борг у сумі 1008, 04 грн.
01.06.2009 року державним виконавцем відповідно до вимог ст. 24 ЗУ «Про виконавче провадження» було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копію вказаної постанови було надіслано сторонам.
Сума боргу боржником не сплачується.
В ході примусового виконання вимог виконавчого провадження державним виконавцем, з метою визначення майнового стану боржника, зроблені запити до Станично-Луганського РБТІ, МРЕВ, філії Станично-Луганського відділення Ощадбанку № 3119, управління земельних ресурсів Станично-Луганського району, обласного адресного бюро, податкової інспекції.
Згідно ст. 50 ЗУ «Про виконавче провадження» стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті ,в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків. За наявності даних про кошти та інші цінності боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах та на зберіганні в банках чи інших кредитних організаціях, на них накладається арешт.
Згідно ст. 55 ЗУ «Про виконавче провадження» арешт грошових коштів, належних боржникові, які знаходяться в установах банків здійснюється шляхом винесення державним виконавцем постанови про арешт коштів боржника.
У разі відсутності у боржника коштів та цінностей достатніх для задоволення вимог стягувачів, стягнення звертається на належне боржникові інше майно. Звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на грошові кошти.
10.12.2009 року державним виконавцем, з метою перевірки майнового стану боржника, було здійснено вихід за адресою: АДРЕСА_1. В ході проведення виконавчих дій було встановлено, що за вказаною адресою знаходився батько боржниці. Впустити державного виконавця до будинку для перевірки майнового стану відмовився. Номер телефону боржниці не повідомив, про що державним виконавцем складено акт.
Відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець при примусовому виконанні виконавчих документів, перелік яких зазначено у ст. 3 закону, має право звертатися до суду з поданням про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника.
Відповідно до вимог ст. 376 ЦПК України, питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника, при виконанні судових рішень та рішень інших органів ( посадових осіб ), уповноважених на видачу виконавчих документів, вирішуються судом за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Суд негайно розглядає вказане подання без виклику сторін та інших зацікавлених осіб за участю державного виконавця.
Заслухав державного виконавця Станично-Луганського РУЮ Клімченко Ю.І., вивчивши подання, додані до нього документи, а саме – копію наказу Господарського суду Луганської області від 08.05.2009 року за №15/41, копію постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.06.2009 року, копію акту державного виконавця від 10.12.2009 року, суд вважає, що подання Станично-Луганської ДВС підлягає задоволенню, підстав для дачі дозволу на примусове проникнення до будинку боржника достатньо, оскільки за адресою боржника, державного виконавця не було допущено для проведення виконавчих дій, у відповідності зі ст. 5 ЗУ «Про виконавче провадження» державний виконавець має право безперешкодно входити до приміщень і сховищ, що належать боржникам або зайняті ними, проводити огляд зазначених приміщень і сховищ, при необхідності примусово відкривати їх в установленому порядку, опечатувати ці приміщення і сховища, а при здійсненні виходу 10.12.2009 року з метою перевірки майнового стану боржника ці права державного виконавця були обмежені.
Враховуючи наведене, керуючись ст. 5 ЗУ «Про виконавче провадження», ст. ст. 209, 210, 376 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Подання начальника ВДВС Станично-Луганського РУЮ Неровного М.Д. задовольнити.
Дозволити примусове проникнення державного виконавця відділу ДВС Станично-Луганського РУЮ до ОСОБА_3 за її місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, для виявлення майна боржника, належного до опису та арешту.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Копію ухвали надіслати зацікавленим особам.
Ухвала може бути оскаржена протягом 5-ти днів з дня її одержання зацікавленими особами шляхом подачі апеляційної скарги до Станично-Луганського районного суду Луганської області, що не перешкоджає виконанню цієї ухвали.
Головуюча: