РІШЕННЯ 2о- 317/10
Іменем України
25 листопада 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва
в складі головуючого судді Чередниченко Н.П.
з участю секретаря Чигир Т.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , зацікавлена особа Відділ громадянства , міграції та реєстрації фізичних осіб Голосіївського РУГУ МВС України в м. Києві про встановлення факту , що має юридичне значення ,-
встановив :
Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту його проживання в Україні з 1988 року , мотивуючи свої вимоги тим, що він разом із своєю сім»єю в 1988 році приїхав до м. Києва , де 01.08.1988 року влаштувався водієм в кооперативне кафе «Театральне» .
04.12.1991 року переведений на посаду експедитора , а з 13.11.1992 року по 22.09.1995 року на посаді заступника директора служби безпеки вказаного кафе .
Починаючи з жовтня 1995 року заявник виконує різні роботи в основному займається приватними перевозками пасажирів .
В судовому засіданні заявник підтримав заявлені вимоги за вищевикладеними обставинами та просить суд встановити факт його постійного проживання на території України з 1988 року .
Представник зацікавленої особи до суду не з»явилися , направивши лист з проханням слухати справу за відсутності їх представника.
Вислухавши думку заявника , дослідивши матеріали справи , судом встановлено наступне .
У судовому засіданні достовірно встановлено , що заявник з 1988 року постійного проживає на території .
Як вбачається з трудової книжки з 01.08.1988 року заявник почав працювати водієм в кооперативному кафе «Театральне « , з 13.11.1992 року був переведений на посаду заступника директора служби безпеки « 22.09.1995 року звільнений з займаної посади за власним бажанням .
У відповідності до наданої заявником Довідки ЖБК «Десна « ОСОБА_1 з 22 червня 1989 року проживав в орендованій квартирі АДРЕСА_1 .
Відповідно до положень ст..6 Закону , громадянин України , після прибуття до нового місця проживання , зобов»язаний зареєструвати своє місце проживання .Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи .
Так відповідно до вимого вищевказаного Закону , судом встановлено , що заявник звертався до правоохоронних органів з заявами про постановку його на тимчасовий облік за місцем проживання .
Відповідно до п.5ч.2 ст. 234 ЦПК України , суд розглядає справу в порядку окремого провадження про встановлення факту ,що має юридичне значення .
У ч.1 ст.256 ЦПК України визначено перелік справ про встановлення фактів , що мають юридичне значення .
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України від 31.03.1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів , що мають юридичне значення « ,наведений у ЦПК перелік фактів , які встановлюються судом не є вичерпним . За наявності умов суд може встановлювати й інші факти , що мають юридичне значення .
Крім того , відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України , у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти , від яких залежить виникнення , зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб , якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення .
За наведеного вище в судовому засіданні достовірно встановлено , що заявник постійно проживає на території України з 1988 року, тому вимоги заяви є обґрунтованими та підлягають задоволенню .
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 212-215 , 256 –259 ЦПК України ,-
Вирішив :
Заяву ОСОБА_1 , зацікавлена особа Відділ громадянства , міграції та реєстрації фізичних осіб Голосіївського РУГУ МВС України в м. Києві про встановлення факту, що має юридичне значення -задовольнити .
Встановити факт , що має юридичне значення , а саме факт постійного проживання ОСОБА_1 на території України з 1988 року .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення . Особи , які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційного скарги , якщо апеляційну скаргу не було подано . У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .
Суддя :