Судове рішення #12316440

                                                                         

                     РІШЕННЯ       2-4780/10

                                                              Іменем    України

    23 листопада 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва

 у складі: головуючого, судді: Чередніченко Н.П.,

з участю секретаря : Чигир Т.Ф.,

 розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Голосіївської районної в м. Києві ради , третя особа Комунальне підприємство «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна про визнання права власності на спадкове майно,-

 

                                                                 встановив :

    До суду звернувся позивач з вказаним позовом в суд до відповідача мотивуючи свої вимоги тим , що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер батько позивача - ОСОБА_2, який мешкав у Російській Федерації, АДРЕСА_1. Після його смерті відкрилась спадщина на спадкове майно у вигляді квартири АДРЕСА_2. Спадкове майно: АДРЕСА_2 в м. Києві відповідно до Технічної характеристики жилих і підсобних приміщень цієї квартири, її плану, визначених в Технічному паспорті має загальну площу розміром 57,7 кв. м, житлову площу розміром 35, 6 кв. м та складається з приміщень, а саме: коридор, позначений на плані цифрою 1, площею 5,2 кв. м; коридор, позначений на плані цифрою 2, площею 2,2 кв. м; шафа вбудована, непозначена на плані цифрою, площе. 0,3 кв.м; ванна кімната, позначена на плані цифрою-3, площею 2,4 кв.м; туалет, позначений на плані цифрою-4, площею 1,2 кв.м; кухня, позначена на плані цифрою-5, площею 8,6 кв.м; -житлова кімната, позначена на плані цифрою-6, площею 16,5 кв. м; житлова кімната, позначена на плані цифрою-7, площею 18,9 кв. м; балкон, непозначений на плані цифрою, площею 2,3 кв.м.

14.06.2004 року право власності на АДРЕСА_2 за ОСОБА_2 було зареєстровано в Київському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна.

Заповіту на випадок своєї смерті померлий не залишив, тому спадкоємцями першої черги за законом були його донька, позивач по справі , та син ОСОБА_3.

В судовому засіданні представник позивача підтримала заявлені вимоги за вищевикладеними обставинами та просить суду винести рішення про визнання за позивачкою права власності на вищевказану квартиру .

Відповідач та третя особа до суду не з»явилися , судом про дату судового засідання повідомлені належним чином та у встановлений законом порядок . Причина його неявки суду невідома .

Вислухавши пояснення представника позивача , та дослідивши матеріали справи , судом встановлено наступне

Статтями 1296, 1297, 1298 ЦК України визначено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Спадкоємець, який прийняв спадщину у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутись до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

Згідно статті 1270 Цивільного Кодексу України встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини для звернення до нотаріальної контори і з заявою про прийняття спадщини чи про відмову від неї.

У строк, встановлений законодавством, позивач звернулась до Другої Київської державної нотаріальної контори із завою про прийняття спадщини, щодо майна померлого батька - ОСОБА_2 У Другій Київській державній нотаріальній конторі було заведено спадкову справу № 451/05. У строк встановлений законодавством, заяву про прийняття спадщини позивач не відкликала. Факт родинних відносин між позивачем та померлим підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_1

Брат позивача - ОСОБА_3 звернувся до нотаріальної контори 27.09.2005 року, з пропущенням строку встановленого законодавством для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. У своїй заяві, брат позивача зазначив, що у зв'язку з пропущенням шестимісячного строку для прийняття спадщини, спадкове майно, яке залишилось на день смерті батька він не прийняв, на видачу Свідоцтва про право на спадщину за законом він не претендує. Інших спадкоємців, передбачених ст. 1261 ЦК України, немає.

Позивач не змогла отримати свідоцтво про право на спадщину оскільки  правовстановлюючі документи на спадкове майно були втрачені.

Позивач прийняла спадщину, подавши до нотаріальної контори відповідну заяву. Позивач не може вирішити нотаріально питання про спадкування вказаної квартири  через відсутність оригінала правовстановлюючого документа, яким би посвідчувалося право спадкодавця на це майно.

Спадкове майно, а саме квартира АДРЕСА_3 розташована в кооперативному будинку, який обслуговується ЖБК "Будівельник", членом якого був за життя спадкодавець на підставі рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 08.07.1968р. № 921 і, що підтверджується Довідкою від 25.05.2004р. за № 1 виданою спадкодавцю.

Позивач прийняла спадщину, що відкрилася внаслідок смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_2. Зазначена квартира була і є постійним місцем проживання позивача, що підтверджується наступними доказами:

•   -     з 14.01.1992 року позивач перебуває на реєстраційному обліку, проживала та проживає на житлові площі АДРЕСА_3, що підтверджується Довідкою №32п від 28 липня 2009 року (Форма №3), виданою ЖБК "Будівельник" (ідентифікаційний код 22894038, адреса місцезнаходження: АДРЕСА_2);

•   -     за життя спадкодавця, позивач допомагала йому утримувати спадкову  квартиру № 23 та утримує її одноособово в належному стані на даний час, проживає в ній  зі своєю малолітньою дитиною ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1,  що підтверджується Довідкою  №35а від 28 липня 2009 року та Довідкою № 34а від 28 липня 2009 року виданою ЖБК "Будівельник" (ідентифікаційний код 22894038, адреса місця знаходження: АДРЕСА_2);

•   -     факт утримання спадкової квартири № 23 щодо своєчасної оплати комунальних послуг позивач підтвердила Довідкою № 33а від 28 липня 2009 року, в якій зазначено, що: «заборгованості по квартирній платі станом на 28.07.2009 року не має" та квитанціями про оплату за надані комунальні послуги: від 02.11.2005 року № 289, від 07.02.2007р. № 4, від 22.08.2007р. № 50 (за великим обсягом квитанцій за період до теперішнього часу надалися деякі в підтвердження вказаного факту утримання квартири).

Зазначені вище документи повністю підтверджують правомірність та законність набуття спадкоємцем права власності на вказану квартиру

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер батько позивача – ОСОБА_2, який був власником АДРЕСА_3.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до іншої особи (спадкоємця). Відповідно до статті 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчується право власності.

Суд вважає, що позивач, прийнявши у спадщину спадкове майна, відповідно до ч. 2 ст. 1268 ЦК України та п. 208 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 р. N 20/5, вважається таким, що прийняв спадщину. Тому з огляду на те, що ОСОБА_2 на час своєї смерті був власником АДРЕСА_3, його право власності на дане майно перейшло у порядку спадкування до позивача.

Керуючись статтями 392, 1216, 1223, 1268 - 1270 ЦК України, статтями 10, 11, 14, 57, 88, 169, 215, 217 ЦПК України, суд :

                                                  Вирішив :  

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на АДРЕСА_2 у м. Києві, загальною площею 57,7 кв.м.    

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення . Особи , які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня  отримання копії цього рішення .

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційного скарги , якщо апеляційну скаргу не було подано . У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація