Судове рішення #12316397

                                                                 

                                              РІШЕННЯ                                2-3042/10

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Чередниченко Н.П.

з участю  секретаря Чигир Т.Ф

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення порядку користування житловим будинком, усунення перешкод у користуванні житловим будинком, -

                                                                   ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 про поділ між співвласниками будинку в натурі.

У судовому засіданні представник позивача просила залишити позовні вимоги щодо поділу житлового будинку між співвласниками в натурі без розгляду, змінила позовні вимоги та просила визначити порядок користування житловим будинком, усунути перешкоди у користуванні житловим будинком.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що позивачка є власником 4/15 частин будинку розташованого за адресою АДРЕСА_4, власниками інших частин будинку є ОСОБА_3, якій належить 4\15 частин будинку, ОСОБА_2 - 4\15 частин будинку та ОСОБА_5- 1\15 частин будинку. Зазначений будинок розподілений на три квартири згідно з технічним паспортом на підставі того, що кожна квартира має свій окремий вихід.

У квартирі 1 проживають позивач та відповідач. У квартирі № 2 проживає третя особа ОСОБА_6, а у квартирі № 3 проживає третя особа ОСОБА_3.

Між позивачем та відповідачем, які мешкають у квартири АДРЕСА_1 що у м. Києві виникає спір щодо спільного користування приміщеннями.

Відповідач з членами своєю сім'єю перешкоджає позивачу та членам його родинами користуватися приміщеннями, своїми діями створюють перепони у користуванні приміщеннями, які знаходяться у загальному користуванні, вважають ці приміщення виключно своєю власністю.

Позивачка змушена звернутися до суду за захистом своїх прав та інтересів. Просить встановити наступний порядок користування АДРЕСА_1 наступним чином:

-     виділити ОСОБА_1.у користування житлову кімнату загальною площею 23,8 кв.м. позначену у технічному паспорті: 1-7- площею 15,1 кв.м - житлова кімната; 1-6- площею 6,7 кв.м - житлова кімната, 1-5 площею 2,0 кв.м –коридор;

-   виділити ОСОБА_2 у користування житлові кімнати загальною площею 25,8 кв.м. позначені у технічному паспорті: 1-4- площею 11,9 кв.м - житлова кімната; 1-8- площею 13,9 кв.м - житлова кімната;

     -   підсобні приміщення загальною площею 19,6 кв.м позначені у технічному паспорті: 1-3 площею - 5,5 кв.м - коридор; 1-1 площею 11,3 кв.м - кухня; 1-2 площею 2,8 кв.м - ванна кімната та вбиральня залишити у спільному користуванні ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

      -  всі інші господарські та побутові будівлі та споруди: сарай під літерою «Б», льох(погріб) під літерою «б», вбиральню під літерою «В», інші споруди, земельну ділянку 918 кв.м, що є спільною власністю ОСОБА_7, ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_5залишити у спільному користуванні співвласників.

Просить зобов'язати відповідача не чинити перешкод позивачу у користуванні квартирою.

Позивачка також просила стягнути з відповідача понесені судові витрати по сплаті витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи та державного мита.

Також у зв’язку в визначенням порядку користування АДРЕСА_1, що у м. Києві для полегшення отримання поштової кореспонденції позивач просить визначити за виділеними їй у користування приміщеннями адресу - АДРЕСА_1.

Представник позивача у судовому засіданні підтримала свої позовні вимоги.

Представник відповідача і відповідач позов визнали, не заперечили проти його задоволення .

Третя особа до суду не з»явилися. Судом про дату судового засідання судом повідомлена належним чином та у встановлений законом порядок. Причина їх неявки суду невідома.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Зі свідоцтва про право на спадщину від 19.08.1998 року виданого другою Київською державною нотаріальною конторою за реєстровим № 8-4875 та зареєстрованого у БТІ 24 вересня 1998 року, записане в реєстрову книгу під № 7214  вбачається, що будинок по АДРЕСА_1, що у м. Києві належить на праві приватної власності ОСОБА_1 - 4\15 частин будинку, ОСОБА_3- 4\15 частин будинку, ОСОБА_2 - 4\15 частин будинку. ОСОБА_5 є власником 1\15 частин будинку згідно свідоцтва про право на спадщину видане 2-ю Київською державної конторою 25.04.2000 року  № 3-928.

Згідно технічному паспорту БТІ за адресою АДРЕСА_4 знаходить житловий будинок, зазначений під літерою «А», розташований на земельній ділянці 918 кв.м., а також  господарські та побутові будівлі та споруди: сарай під літерою «Б», льох під літерою «б», вбиральня під літерою «В», споруди. Земельна ділянка площею 918 кв.м знаходиться у спільному користуванні всіх власників житлового будинку.

    Зазначений будинок розподілений на три квартири згідно з технічним паспортом на підставі того, що кожна квартира має свій окремий вихід.

Квартира АДРЕСА_2, що у м. Києві складається з відповідних приміщень позначених згідно технічного паспорту, в цій квартирі проживає ОСОБА_6 з родиною.

У квартирі АДРЕСА_3, що у м. Києві проживає ОСОБА_3, квартира складається з відповідних приміщень позначених згідно технічного паспорту.

Згідно технічного паспорту квартира № 1 складається з наступних приміщень:

- 1-4- площею 11,9 кв.м - житлова кімната;

- 1-8- площею 13,9 кв.м - житлова кімната;

- 1-7- площею 15,1кв.м - житлова кімната;

- 1-6- площею 6,7 кв.м - житлова кімната,

при чому житлові кімнати 1-6 та 1-7 самовільно переобладнані у дві з однієї житлової кімнати загальною площею 23,8 кв.м, а 2,0 кв.м з цієї житлової кімнати переобладнані у коридор, який позначено у технічному паспорті під 1-5 площею 2,0 кв.м - коридор.  

    Тобто загальна житлова площа квартири 1 без врахуванням самовільного переобладнання складає 49,6 кв.м.

Також квартира 1 складається з наступних підсобних приміщень, які позначені як:

 -     1-3 площею - 5,5 кв.м - коридор;

-     1-1 площею 11,3 кв.м - кухня;

-     1-2 площею 2,8 кв.м - ванна кімната та вбиральня;

Загальною площа підсобних приміщень квартири 1 складає 19,6 кв.м.

Користування ОСОБА_1 з родиною житловою кімнатою площею 23,8 кв.м, яка самовільно переобладнана у 2 житлові кімнати площею 15,1 кв.м та 6,7 кв.м. та коридор 2,0 кв.м не порушить прав ОСОБА_8 та членів її сім'ї.

Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд ( ст. 319 ЦК України).

Згідно зі ст. 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації.

З урахуванням того, що сторони не досягли згоди у визначенні порядку користування квартирою яка є їх спільною частковою власністю, суд вважає можливим встановлення порядку користування спірним приміщенням за варіантом запропонованим позивачем враховуючи, що за таким варіантом не порушуються права співвласників у користуванні квартирою.

Тому суд вважає за можливе встановити наступний порядок користування АДРЕСА_1 наступним чином:

-     виділити ОСОБА_1 у користування житлову кімнату загальною площею 23,8 кв.м. позначену у технічному паспорті: 1-7- площею 15,1 кв.м - житлова кімната; 1-6- площею 6,7 кв.м - житлова кімната, 1-5 площею 2,0 кв.м –коридор;

-   виділити ОСОБА_2 у користування житлові кімнати загальною площею 25,8 кв.м. позначені у технічному паспорті: 1-4- площею 11,9 кв.м - житлова кімната; 1-8- площею 13,9 кв.м - житлова кімната;

     -   підсобні приміщення загальною площею 19,6 кв.м позначені у технічному паспорті: 1-3 площею - 5,5 кв.м - коридор; 1-1 площею 11,3 кв.м - кухня; 1-2 площею 2,8 кв.м - ванна кімната та вбиральня залишити у спільному користуванні ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

      -  всі інші господарські та побутові будівлі та споруди: сарай під літерою «Б», льох(погріб) під літерою «б», вбиральню під літерою «В», інші споруди, земельну ділянку 918 кв.м, що є спільною власністю ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_5залишити у спільному користуванні співвласників.

У зв’язку в визначенням порядку користування АДРЕСА_1, що у м. Києві для полегшення отримання поштової кореспонденції суд вважає за можливе визначити за виділеними ОСОБА_1 у користування приміщеннями адресу - АДРЕСА_1.

Відповідач у судовому засіданні підтвердив, що він чинить перешкоди позивачу у користуванні власністю.

Згідно зі ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1до ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення порядку користування житловим будинком, усунення перешкод у користуванні житловим будинком підлягають задоволенню у повному обсязі.

З відповідача підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в розмірі 150 грн., витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ  30 грн.

З викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 88, 212-215 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення порядку користування житловим приміщенням, усунення перешкод у користуванні власністю - задовольнити.

Встановити наступний порядок користування АДРЕСА_1 що у м. Києві, виділити в користування:

-    виділити ОСОБА_1 у користування житлову кімнату загальною площею 23,8 кв.м. позначену у технічному паспорті: 1-7- площею 15,1 кв.м - житлова кімната; 1-6- площею 6,7 кв.м - житлова кімната, 1-5 площею 2,0 кв.м –коридор;

-   виділити ОСОБА_2 у користування житлові кімнати загальною площею 25,8 кв.м. позначені у технічному паспорті: 1-4- площею 11,9 кв.м - житлова кімната; 1-8- площею 13,9 кв.м - житлова кімната;

     -   підсобні приміщення загальною площею 19,6 кв.м позначені у технічному паспорті: 1-3 площею - 5,5 кв.м - коридор; 1-1 площею 11,3 кв.м - кухня; 1-2 площею 2,8 кв.м - ванна кімната та вбиральня залишити у спільному користуванні ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

      -  всі інші господарські та побутові будівлі та споруди: сарай під літерою «Б», льох(погріб) під літерою «б», вбиральню під літерою «В», інші споруди, земельну ділянку 918 кв.м, що є спільною власністю ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_5 залишити у спільному користуванні співвласників.

Зобов'язати ОСОБА_2 не чинити перешкод ОСОБА_1 у користуванні АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 судові витрати по справі в розмірі 180 грн.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя :

  • Номер: 22-ц/791/1093/17
  • Опис: Дарсуєва Л.С. про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ПАТ"Ерсте Банк" до Дарсуєвої Л.С.,Борис Т.О. про стягнення заборгованості за кредитним договором
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-3042/10
  • Суд: Апеляційний суд Херсонської області
  • Суддя: Чередніченко Наталія Петрівна
  • Результати справи: в позові відмовлено; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.05.2017
  • Дата етапу: 23.05.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація