Судове рішення #12315449

справа № 2-а-503/10

УХВАЛА

про відмову в поновленні пропущеного процесуального строку,

про залишення адміністративного позову

в частині без розгляду

    23 листопада 2010  року                       м. Ічня

    Суддя Ічнянського районного суду Чернігівської області Овчарик В.М., розглянувши в порядку скороченого провадження   справу за адміністративним  позовом  ОСОБА_1 до  управління Пенсійного фонду України в Ічнянському районі  Чернігівської області про визнання дій протиправними, зобов"язання здійснення перерахування та виплати підвищення до пенсії як дитині війни,

встановив:

    Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про визнання дій протиправними, зобов"язання здійснення перерахування та виплати підвищення до пенсії, як дитині війни згідно ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за 2009-2010 роки, зобов»язання  виконувати начислення щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату у 2010 році, посилаючись на те, що відповідач виплачує їй пенсію в меншому розмірі ніж передбачено законом, а також  просить поновити пропущений строк звернення до суду, оскільки про порушення прав дізналась із засобів масової інформації у зв»язку з ухваленням Конституційним судом рішення 09 липня 2007 року.

    Положеннями ч.2 ст.99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тобто КАС України пов’язує початок перебігу строку звернення до суду із адміністративним позовом із моментом, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про протиправність дій відповідача.

    Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позивачем (дата звернення до суду 04 листопада 2010 року) заявлені вимоги про визнання дій протиправними та зобов"язання здійснення перерахування та виплати підвищення до пенсії за 2009-2010 роки, при цьому позивач зазначає, що про порушення її прав їй стало відомо лише після висвітлення у засобах масової інформації рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року.

            Судом враховуються положення Рішеннь Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року N 6-рп/2007, від 22 травня 2008 року, від 09 вересня 2010 року №19-рп/2010 (опубліковане 01 жовтня 2010 року), які є загальновідомими і стосуються соціальних виплат, зокрема, перерахування та виплати підвищення до пенсії відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", положення КАС України щодо розгляду вищезазначених спорів в порядку адміністративного судочинства до 10 березня 2010 року, тобто позивач про порушення своїх прав мав дізнатися в момент здійснення йому виплат підвищення до пенсії у розмірах, що не відповідають ст.6 вищезазначеного Закону.        

    За таких обставин позивач пропустила процесуальний строк звернення до суду без поважних причин, що є підставою для відмови в його поновленні та залишення позову в частині без розгляду відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України.

    Керуючись ст.ст. 99, 100, 102 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

    У задоволенні заяви ОСОБА_1 про поновлення пропущеного процесуального строку звернення до адміністративного суду  відмовити.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до  управління Пенсійного фонду України в Ічнянському районі  Чернігівської області про визнання дій протиправними, зобов"язання здійснення перерахування та виплати підвищення до пенсії як дитині війни  за період з 2009 року включно по 03 травня 2010 року  залишити без розгляду.

    Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ічнянський районний суд Чернігівської області протягом п"яти днів з дня отримання її копії.

    Головуючий                     суддя Овчарик В.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація