Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
5 листопада 2007 року Докучаєвський міський суд Донецької області в складі головуючого - судді Садовського М.К., при секретарі Герасимовій А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Докучаєвська справу за позовом комунального підприємства „Гарант” Докучаєвської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за послуги, розірвання договору найму і виселення,
в с т а н о в и в :
10 вересня 2007 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, пославшись на те, що відповідач зареєстрований в квартиріАДРЕСА_1 з 25.07.1979 року. Загальна площа квартири -42,00 кв.м. Форма власності квартири -державна.
Згідно по квартирної картки (форма Б) в квартирі на вказаний час зареєстрована одна людина.
КП „Гарант” забезпечує виконання усього комплексу робіт по утриманню жилого будинку, придомової території і вчиняє необхідні умови для проживання в жилому будинку у відповідності з „Правилами користування приміщеннями жилих будинків і при домових територій”, затверджених Постановою КМУ №572 від 08.10.1992 року.
У відповідності з рішенням Докучаєвської міської Ради №447 від 30.12.2003 року тариф обслуговування 1 кв.м. упорядкованого житла складає 0,39 грн.
У відповідності з рішенням Докучаєвської міської ради 3228 від 19.07.2006 року тариф за 1 м2 загальної площі упорядкованого житла з ПДВ -0,83грн з 01.08.2006 року. Нарахування оплати за послуги КП „Гарант” проведено з урахуванням діючих тарифів і загальної площі квартири. Оплата за послуги за один місяць з 01.01.2004 року складає 16,38 грн, а із 01.08.2006 року -34,86 грн. Розмір заборгованості за період з 1 січня 2004 року до липень 2007 рік складає 1080,24 грн.
Відповідачу квартира надавалась для постійного проживання і знаходиться на першому поверсі багатоповерхового будинку. Загальний стан квартиру, в неналежному стані, площа квартири закладена побутовими відходами і суперечить усім санітарним нормам, правилам протипожежної безпеки, а також правилам користування приміщеннями жилих будинків і при будинкових територій.
В зв'язку з цим, робітниками Докучаєвського УГГ в квартирі проведено відключення газу. Усі жилі кімнати, заповнені побутовими відходами. Водопровід і каналізація, розрушені.
ОСОБА_1 письмово попереджалась про наслідки, неприйняття заходів для приведення квартири в належний стан і використання квартири не за призначенням. В наслідок чого квартира приведена в непридатний стан для проживання. ОСОБА_1 порушує вимоги ст.177 ЖК України
Просять суд стягнути з ОСОБА_1 заборгованість в сумі 1080,24 грн, а також визнати її втратившим право на користування жилим приміщенням, та стягнути судові витрати.
В судовому засіданні представник позивача, діюча по дорученню Смирнова А. М уточнила позовні вимоги, і просить суд виселити ОСОБА_1 з квартири, без надання другого жилого приміщення.
Відповідач ОСОБА_1 позов в частині заборгованості визнала повністю, а позов в частині виселення не визнала і суду показала, що у вказані квартирі вона проживає протягом 40 років. За несвоєчасну оплату і заборгованість за комунальні послуги, їй відключили газ, води немає. Тривалий час вона приносить в квартиру побутові відходи, які складує в квартирі. Її попереджали про те, що до неї будуть застосовані заходи, складали з цього приводу акти, але до теперішнього часу побутові відходи з квартири, вона не винесла..
Суд, вислухавши пояснення сторін, свідків. дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 проживає в державній квартирі АДРЕСА_1, загальною площею 42 кв.м. Комунальне підприємство „Гарант” на підставі угоди про передачу житлового фонду Докучаєвського виконавчого комітету міської ради на обслуговування КП „Гарант” від 01 жовтня 2001 року виконує роботи по утриманню житлового будинку та при домової території будинку АДРЕСА_1, відповідно до вимог „Правил користування приміщеннями житлових будинків та при домових територій”, затверджених постановою КМУ №572 від 08.10.1992 року.
Відповідно до ст.162 ЖК України та п.п.17,35 „Правил користування приміщеннями житлових будинків та при домових територій”, власники квартир в багатоповерхових будинках зобов'язані своєчасно вносити плату за обслуговування та ремонт будинку”. Плата за обслуговування будинку та при домової території стягується по затвердженим у в установленому порядку тарифам, щомісячно. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність по зобов'язанням.
Позивачем надано розрахунок заборгованості, в якому зазначено, що сума заборгованості за період з 01.01.2004 року по 1.08.2007 року становить 1080,24 грн
Із розрахунку заборгованості, вбачається. що відповідач в березні 2004 року, а також лютому, квітні, липні 2006 року та в червні 2007 року, заплатила суми, які в декілька раз перевищують, суми нарахування за місяць.
З цього приводу відповідач суду пояснила, що вказані суми нею були внесені з метою погасити заборгованість. Враховуючи наведене, суд находить, що відповідач ОСОБА_1 вчиняла дії, що свідчать про визнання нею свого боргу, а тому перебіг позовної давності у неї переривається., і суд находить. що заборгованість за період з 01.01.2004 року по 01.08.2007 року підлягає стягненню в повному об'ємі в сумі 1080,24 грн.
Із актів від 16.07.2005 року, 27.07.2007 року, 03.08.2007 року та 02.11.2007 року, складеного працівниками житлового органу, в присутності жителів будинкуАДРЕСА_1 вбачається, що квартира відповідача ОСОБА_1 знаходиться в антисанітарному стані і не придатна для проживання.
Із попереджень від 16.09.2005 року та 31.07.2007 року, вбачається., що відповідач була попереджена про наслідки які будуть до неї застосовані у випадку, не приведення в належний стан приміщення квартири.
В судовому засіданні відповідач, не оспорює того факту, що вона була попереджена про наслідки заходів які можуть бути до неї застосовані.
Допрошені в судовому засіданні свідки, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,ОСОБА_5, кожний окремо, суду показали, що протягом тривалого часу, відповідач постійно приносить в квартиру побутові відходи, квартиру використовується не за призначенням. У зв'язку з тим, що вона постійно носить в квартиру різні побутові відходи, які розкладається і виділяють різні запахи, це робить неможливим проживання в їх під'їзді. Вони з цього приводу вони неодноразова звертались в різні інстанції для прийняття заходів до ОСОБА_1, але не дивлячись на те, що в їх присутності працівники житлових органів складали акти на відповідача і ОСОБА_1 була попереджена про те, що буде виселена, вона продовжує приносити в квартиру різні побутові відходи.
Із газети „Докучаєвські новини” від 4 серпня 2007 року, дослідженої в судовому засідання, вбачається, що кімната відповідача знаходиться в стані неможливому для проживання, більш того, в квартирі виникав пожар, а тому виникає загроза для жильців будинку, як проживають в цьому під'їзді.
У відповідності до ст.116 ЖК України, якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб проводиться без надання іншого жилого приміщення.
Згідно ст.177 ЖК України, громадяни зобов'язані забезпечувати охороніть жилих приміщень, бережно ставитись до санітарно-технічного та іншого обладнання, до об'єктів благоустрою, додержуватись правил утримання жилого будинку4 і при домової території, правил пожежної безпеки, додержуватись чистоти і порядку в підїздах, кабінах ліфтів, на сходових клітках та в інших місцях загального користування.
Оскільки відповідач ОСОБА_1 використовує квартиру не за призначенням, порушує правила співжиття і робить неможливим для інших проживання в одному будинку, а заходи запобігання виявились безрезультатними, тому суд вважає, що вона підлягає виселенню, без надання другого жилого приміщення.
У відповідності до ст.108 ЖК України, договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду може туби розірвано на вимогу наймодавця лише з підстав, установлених законом, і тільки в судовому порядку, крім випадків виселення з будинків, що загрожують обвалом..
Враховуючи наведене, суд находить, що договір найму житла між ОСОБА_1 та наймодавцем в особі Докучаєвської міської ради, підлягає розірванню.
У відповідності до ст.88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати.
Керуючись ст.ст.57-60, 212-215,88 ЦПК України, ст.ст.108,116,177 ЖК України, суд
В и р і ш и в :
Позов Комунального підприємства „Гарант” Докучаєвської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, розірвання договору найму житла і виселення, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на користь комунального підприємства „Гарант” м.Докучаєвськ на р\р 26007301440984, МФО 334204 код ОКПО 31638302 в відділення АК ПІБ м. Докучаєвська заборгованість в сумі 1080,24 грн за період з січня 2004 року по 1 липня 2007 року, судовий збір в сумі 59,50 грн, витрати за інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи -30 грн, а всього1169,74 грн.
ОСОБА_1 виселити з жилого приміщення квартири АДРЕСА_1 в м.Докучаєвську Донецької області, без надання іншого жилого приміщення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Докучаєвський міський суд шляхом подачі в 10 денний строк заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя