2-7415/2010р.
Рядок ст. звіту 56
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2010 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Лизенко І.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про відшкодування шкоди, завданої працівнику каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням трудових обов’язків, -
встановив:
Позивач 16.11.2010 року звернувся з вищеназваним позовом, посилаючись на те, що працював начальником караулу СВПЧ-20 УПО УВС Луганської області. 30 квітня 1986 року при виконання службових обов’язків йому було заподіяно каліцтво травма правої кінцівки з обмеженням функції пальців правої руки. Постановою військово-лікарняної комісії УВС Луганської області від 30 липня 1986 року травму визнано як отриману при виконанні обов’язків військової служби. 06.10.2010 року згідно довідки про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках встановлено 25% втрати працездатності внаслідок травми, отриманої в 1986 року при виконанні службових обов’язків. 06.10.2010 року він подав документи для виплати одноразової допомоги за травму, отриману при виконанні обов’язків військової служби. На сьогоднішній день відповіді немає. Просив суд стягнути з ГУ МВС України в Луганській області одноразову допомогу у розмірі 22 675 грн. 00 коп., стягнути з ГУ МВС України в Луганській області на його користь в рахунок відшкодування заподіяної здоров’ю шкоди у розмірі 225 529 грн. 12 коп., зобов’язати відповідача при несвоєчасній виплаті компенсації і одноразової допомоги збільшити її на рівень інфляції, зобов’язати відповідача робити перерахунок відшкодування шкоди у разі зміни мінімальної заробітної плати і посадових окладів виплачувати її з грудня 2010 року.
Провадження у даній справі не може бути відкрито, оскільки заява не підлягає розглядові у судах в порядку цивільного судочинства з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень .
Відповідно до ч.1 п.2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби .
Згідно зі ст. 3 п.15 КАС України публічною службою є діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування .
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про міліцію» міліція в Україні — державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров’я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про міліцію» працівник міліції є представником державного органу виконавчої влади.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, між сторонами існує публічно-правовий спір, який виник під час проходження позивачем публічної служби, відповідач є суб’єктом владних повноважень, тому дана справа підлягає розглядові у порядку адміністративного судочинства.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Таким чином, у відкритті провадження у справі за даним позовом слід відмовити, позивачу належить звернутися за захистом своїх прав у порядку адміністративного судочинства до Луганського окружного адміністративного суду згідно вимог ст. 18 КАС України.
Зважаючи на викладене, керуючись ст. ст. 122 ч.2 п.1, 209, 210 ЦПК України, -
ухвалила:
Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про відшкодування шкоди, завданої працівнику каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням трудових обов’язків.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області шляхом подання до Лисичанського міського суду апеляційної скарги протягом 5-ти днів з дня її отримання.
Суддя: