Судове рішення #12307000

2а-2574/10

УХВАЛА

   ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

22 листопада   2010 р.                                                                                          м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі:

головуючого судді -  Микуляк П.П.

при секретарі Король  К.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України в м.Ужгороді про визнання неправомірними дій щодо нарахування державної  допомоги дітям війни відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни” та зобов’язання вчинення певних дій,-

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернулась до Ужгородського міськрайонного суду, в порядку адміністративного судочинства, з зазначеною позовною заявою мотивуючи її тим, що вона являється дитиною війни і відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист війни” має право на отримання щомісячної соціальної допомоги в вигляді підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, але протягом 2008-2009 р.р. відповідач таку допомогу їй не виплачував (виплачував не в повному обсязі), у зв’язку з чим вона  зверталась з заявою до ПФУ в м.Ужгороді про  проведення перерахунку, але в проведені такого їй було відмовлено. Позивачка вважає таку відмову незаконною та такою, що порушує її гарантовані Конституцією України та визначені ст.6 Закону України “Про соціальний захист війни”  права, а тому просить суд визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в м.Ужгороді, зобов’язати відповідача нарахувати на її користь недоплачену  щомісячну державну соціальну допомогу, як дитині війни,  за період 2008-2009 р.р. та забезпечити її виплату в повному обсязі. Стягнути з відповідача понесені нею судові витрати.

Крім того, позивачка просить поновити їй строк звернення до суду з 01.01.2008 року, як такий що пропущений з поважних причин.

В судове  засідання позивачка ОСОБА_1 не з’явилась, хоча про час та місце розгляду була повідомлена..

Представник відповідача - управління Пенсійного фонду України в м.Ужгороді в судове засідання не з’явився, хоча про час та місце розгляду справи був задоволений належним чином.

Дослідивши матеріали справи, виходячи з їх належності та допустимості, суд приходить до наступних висновків:

Відповідності до ст. 99 КАС України  адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 до суду за захистом свого порушеного права звернулась 30 вересня 2010 року, що стверджується  вхідним штампом суду. При цьому остання зазначає, що у зв’язку із раніше  внесеними змінами щодо підвідомчості  справ, пов’язаних з соціальними виплатами, не дозволяло їй своєчасно звернутися до суду з адміністративним позовом до суб’єкта владних повноважень.

  Наведені в позовній заяві причини пропуску звернення до суду, суд вважає такими, що не є поважними,  а тому клопотання про поновлення строку звернення до суду задоволенню не підлягає.

Враховуючи наведене, виходячи з вимог ч.1 ст.100 КАС України, суд приходить до висновку, що позовну заяву ОСОБА_1  слід залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 99, 100, 102, 165, 186  КАС України, суд, -

         

УХВАЛИВ :

В задоволенні клопотання ОСОБА_1  про поновлення пропущеного строку для звернення до суду - відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України в м.Ужгороді про визнання неправомірними дій щодо нарахування державної  допомоги дітям війни відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за період 2008-2009 р.р. та зобов’язання вчинення певних дій - залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду  може бути подана протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                                                                       Микуляк П.П.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація