Справа № 2-o-97
2009 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2009 року Ленінський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого судді І.П.Іванова
народних засідателів А.Г. Жукової, Е.В.Мельнікової
при секретарі О.Г. Іншаковій
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку справу за заявою ОСОБА_1
ОСОБА_2, ОСОБА_1 про визнання особи безвісно відсутнім,
третя особа: КП «Управляюча компанія» Ленінського району м. Донецька, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Заявники звернулися до суду із заявою про визнання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 - безвісно відсутнім, мотивуючи свої вимоги тим, що у квартирі АДРЕСА_1 вони проживають та зареєстровані з 1988 року. З 1995 року у вказаній квартирі зареєстрований зведений брат за матір’ю - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який з січня 2007 року виїхав з вказаної квартири і по теперішній час встановити його місцезнаходження не вдається.
У зв’язку з його зникненням, вони зверталися до ОВД, а також до знайомих та родичів, однак пошук результатів не надав.
Відсутність ОСОБА_3 та його реєстрація у вказаній квартирі перешкоджає здійсненню їх прав та звільненню від сплати за комунальні послуги.
У судовому засіданні заявники підтримали заявлені вимоги в повному обсязі, просили визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 - безвісно відсутнім, з огляду на те, що з серпня 1995 року немає відомостей про місце його перебування.
Представник КП «Управляюча компанія» Ленінського району м. Донецька у судове засідання не з’явився, надали до суду заяву, в якій проти задоволення вимог заявників не заперечували, просили справу розглянути без участі їх представника.
Вислухавши заявників, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги законні і обгрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 43 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.
У разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць -перше січня наступного року.
Так судом встановлено, що з 1988 року заявники зареєстровані та мешкають у будинку за адресою: АДРЕСА_1
З 1995 року у вказаній квартирі зареєстрований зведений брат за матір’ю - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який з січня 2007 року виїхав з вказаної квартири і по теперішній час встановити його місцезнаходження не вдається.
У зв’язку з його зникненням, вони зверталися до ОВД, а також до знайомих та родичів, однак пошук результатів не надав.
Відсутність ОСОБА_3 та його реєстрація у вказаній квартирі перешкоджає здійсненню заявниками їх прав та звільненню від сплати за комунальні послуги.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_3, за місцем постійного мешкання не проживає більше одного року і немає відомостей про його місце перебування, у зв’язку з чим, відповідно до ст. 43 ЦК України, суд вважає можливим визнати його безвісно відсутнім.
На підставі ст. 43 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212-215, 218, 246-249 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_4, ОСОБА_1 про визнання особи безвісно відсутнім - задовольнити.
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 - безвісно відсутнім.
Початком безвісної відсутності ОСОБА_3, вважати 01 лютого 2007 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Рішення винесено суддею у нарадчій кімнаті.