Справа № 2-1248
2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2009 року Ленінський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді: І.П.Іванова
при секретарі: О.Г. Іншаковій
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ленінської районної у м. Донецьку ради, про визнання права власності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача про визнання права власності на самочинне збудоване нерухоме майно, мотивуючи свої вимоги тим, що на підставі договору купівлі - продажу № 3313 від 14.04.2008р., домоволодіння розташоване по АДРЕСА_1 в м. Донецьку належить йому.
Вказаний житловий будинок «А-1» загальною площею 45, 0 кв. м., у тому числі житловою площею 27, 2 кв. м. з господарськими спорудами був зареєстрований в КП БТІ м. Донецька.
У зв’язку з тим, що житло мало 61 % зносу, невелику житлову площу, він вирішив знести його, тому що його родина складається з 4 осіб та він мав намір перевезти у м. Донецьк своїх батьків і самовільно збудував новий дім великою площею.
Він звернувся до КП БТІ м. Донецька для оформлення документів на новий будинок та отримав технічний паспорт, однак право власності зареєструвати не зміг, тому що будинок збудований самовільно.
Відповідно до технічного паспорту КП БТІ м. Донецька від 20.03.2009 року домоволодіння за адресою АДРЕСА_1 складається з житлового будинку під літ. «Г-2», загальною площею 203, 6 кв. м., у тому числі житловою площею 93, 5 кв. м., зливної ями під літ. «Д», огородження № 3-5.
Вказаний житловий будинок збудований ним за власні кошти, відповідає усім санітарним та будівельним нормам та не порушує права інших осіб.
У зв’язку з чим, просив визнати за ним право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 у м. Донецьку яке складається з житлового будинку під літ. «Г-2», загальною площею 203, 6 кв. м, у тому числі житловою площею 93, 5 кв. м., зливної ями під літ. «Д», огородження № 3-5. та зобов’язати його звернутися до КП БТІ м. Донецька для реєстрації права власності.
У судовому засіданні позивач позов підтримав в повному обсязі.
Представник Виконавчого комітету Ленінської районної в м. Донецьку ради у судове засідання не з’явився, надали до суду заяву, в якій позов визнали, просили розглянути справу за відсутністю їх представника та ухвалити рішення на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Відповідно до ст. ст. 319, 349 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Право власності на майно припиняється в разі його знищення. У разі знищення майна, права на яке підлягають державній реєстрації, право власності на це майно припиняється з моменту внесення за заявою власника змін до державного реєстру.
Судом встановлено, що на підставі договору купівлі - продажу № 3313 від 14.04.2008р., позивачу належить домоволодіння розташоване по АДРЕСА_1 в м. Донецьку (а.с. 7).
Вказаний житловий будинок «А-1» загальною площею 45, 0 кв. м у тому числі житловою площею 27, 2 кв. м. з господарськими спорудами був зареєстрований в КП БТІ м. Донецька.
У зв’язку з тим, що житло мало 61 % зносу, невелику житлову площу, позивач вирішив знести його, що підтверджується актом обстеження виконавчого комітету Ленінської районної у м. Донецьку ради та довідкою з КП БТІ м. Донецька.
За власні кошти позивачем на ділянці за адресою АДРЕСА_1 був самовільно збудований житловий будинок, де відповідно до технічного паспорту КП БТІ м. Донецька від 20.03.2009 року домоволодіння складається з житлового будинку під літ. «Г-2», загальною площею 203, 6 кв. м у тому числі житловою площею 93, 5 кв. м., зливної ями під літ. «Д», огородження № 3-5.
Відповідно до технічного висновку по обстеженню технічного стану конструкцій житлового будинку під літ. «Г-2» по АДРЕСА_1 в м. Донецьку, яке було виконане ДП «ЕТЦ» ПП «Іноваційна науково-технічна експертна компанія», будівля житлового будинку під літ. «Г-2» відповідає вимогам діючої нормативно - технічної документації в галузі архітектурного проектування та може експлуатуватися за своїм функціональним призначенням.
Так, відповідно до ч.3 ст. 376 ЦК України, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
Враховуючи викладене, у суду є всі підстави визнати за позивачем право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 у м. Донецьку, яке складається з житлового будинку під літ. «Г-2», загальною площею 203, 6 кв. м., у тому числі житловою площею 93, 5 кв. м., зливної ями під літ. «Д», огородження № 3-5.
Відповідно до положень вільного володіння, користування та розпорядження власником своїм майном та вчинення будь-яких дій, щодо нього, які не суперечать закону, право позивача на звернення за реєстрацією майна є невід’ємним, прямим його правом, у зв’язку з чим, суд вважає необхідним відмовити позивачу в частині позову стосовно зобов’язання позивача звернутися до КП БТІ м. Донецька для реєстрації права власності.
На підставі ст. ст. 317, 319, 349, 375, 376 ЦК України, та керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 про визнання права власності - задовольнити частково.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 у м. Донецьку, яке складається з житлового будинку під літ. «Г-2», загальною площею 203, 6 кв. м., у тому числі житловою площею 93, 5 кв. м., зливної ями під літ. «Д», огородження № 3-5.
В решті частині позову - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення винесено у нарадчій кімнаті.