№ справи 2-346/2007
РІШЕННЯ
іменем України
21 березня 2007 року
Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області в складі
головуючого - судді Бондар А.В.
При секретарі - Дем'яненко С.І.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Верхньодніпровську цивільну справу за
позовом Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія
"Дніпрообленерго" в особі Верхньодніпровського району електричних мереж до ОСОБА_1 про відшкодування збитків,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1. про відшкодування збитків, посилаючись на те, що при перевірці контролерами Верхньодніпровського району електричних мереж було виявлено безоблікове споживання електричної енергії шляхом відсутності належних пломб Енергопостачальника.
Про порушення п.48 Правил користування електричною енергією для населення контролерами було складено акт № 000121959 від 28.02.2004 року.
Діями відповідача позивачу нанесені збитки в сумі 236,82 грн., які в добровільному порядку відповідач не сплачує.
Представник позивача позов підтримав.
Відповідач просила знизити суму збитків з урахуванням її важкого матеріального стану.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав: як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1., яка проживає в АДРЕСА_1 допустила безоблікове користування електричною енергією.
При перевірці контролерами Верхньодніпровського району електричних мереж було виявлено безоблікове споживання електричної енергії шляхом відсутності належних пломб Енергопостачальника.
Про порушення п.48 Правил користування електричною енергією для населення контролерами було складено акт № 000121959 від 28.02.2004 року.
Згідно з п.п. 5,6 Методики обчислення розміру відшкодування збитків, розробленою Національною комісією регулювання електроенергетики України відповідно до Правил користування електроенергією для населення, затверджених постановою КМУ від 26 липня 1999 року № 1357, розрахунок завданих енергопостачальнику збитків здійснюється за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії; за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показів приладу обліку чи його технічної перевірки до дня усунення порушення; за тарифами для населення, що діяли у період, за який нараховуються збитки.
У разі виявлення у споживача електроприладу, електрообладнання чи електропроводки, підключених поза приладом обліку, добова величина розрахункового споживання електричної енергії, визначається за формулою: W доб.=РхТ(кВт х год)
Де Р - пропускна здатність електромережі, безпосередньо до якої був приєднаний електроприлад чи електроустановка споживача, або пропускна здатність прихованої електропроводки, які розраховуються за площею перерізу проводів, а
Т - тривалість використання електроприладу, електроустановки чи електропроводки, підключених поза приладами обліку, але не менше 8 годин на добу.
Згідно з актом про порушення Правил користування електричною енергією для населення та вищевказаною методикою сума збитку, спричиненого відповідачем ВД РЕМу становить 236 грн 82 коп.
2
Відповідно до ст. 1193 ЦК України суд ураховує матеріальний стан відповідача і вважає за необхідне знизити розмір присуджуваної суми до 40 грн. Керуючись ст.ст.10, 60,212-214 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Верхньодніпровського району електричних мереж 40 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 повернене держмито на користь позивача 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 30 грн. за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь позивача.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляцйна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.