Судове рішення #12304784

Справа №2-2170/10р.

Р І Ш Е Н Н Я      

Іменем     України

23 липня 2010 року Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська у складі:

головуючого судді - Решетніка М.О.

при секретарі – Демеш М.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3, треті особи: сектор громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Бабушкінського РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області та КЖЕП-13 „Про визнання втратившими право користування житловим приміщенням”, -

в с т а н о в и в:

     

Позивачка звернулася до суду з вищевказаним позовом до відповідачів. В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що вона є власником квартири АДРЕСА_1, придбаної у відповідачів на підставі договору купівлі-продажу від 17 жовтня 2008 року. Згідно договору відповідачі повинні були знятися з реєстраційного обліку до 31 жовтня 2008 року, однак зобов’язання свої не виконали. З 17 жовтня 2008 року, зібравши свої особисті речі, відповідачі виїхали на інше місце проживання. На житловій площі вищезазначеної квартири не проживають більше 6 місяців, комунальні платежі не сплачують. Просила визнати відповідачів втратившими право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1 та зобов'язати сектор громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Бабушкінського РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області  зняти відповідачів з реєстраційного обліку за вищевказаною адресою.

В судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала, просила їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позові.

Відповідачі та представники третіх осіб в судове засідання не з'явилися, про день слухання справи повідомлені належним чином, причину неявки суду не повідомили, в зв’язку з чим судом ухвалено про заочний розгляд справи в порядку ст.224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований і на підставі ст.72 Житлового Кодексу України підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, квартира АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності ОСОБА_1, на підставі Договору купівлі-продажу від 17 жовтня 2008 року, укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_4, ОСОБА_3, посвідченого державним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_5, зареєстрованого в реєстрі за №3-5406 та внесеного до реєстру Комунального підприємства „Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації” 20 листопада 2008 року (а.с.11-12).

Квартира АДРЕСА_1 трьохкімнатна житловою площею 41,8кв.м., загальною – 71,0кв.м. (а.с.10).

На даний час у вказаній квартирі зареєстрована та проживає лише позивачка, однак у реєстрації значаться також і відповідачі, які з 17 жовтня 2008 року, забравши зі спірної житлової площі всі свої особисті речі, виїхали на інше постійне місце проживання. Добровільно знятися з реєстраційного обліку відмовляються.

Згідно ст.150 Житлового кодексу України, громадяни, які мають в приватній власності нерухоме майно вправі розпоряджатися цією власністю на свій розсуд, а ст..163 ЖК України передбачено, що при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ними зберігається займане житлове приміщення у випадках та в межах строків передбачених діючим законодавством .

У відповідності зі ст.71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ними зберігається житлове приміщення на протязі шести місяців.

У відповідності зі ст.72 ЖК України, визнання особи втратившою право користування житловим приміщенням в наслідок відсутності цієї особи понад установлений діючим законодавством термін встановлюється в судовому порядку.

Дослідивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позивачка у судовому засіданні довела факт не проживання відповідачів на спірній житловій площі понад шість місяців, тому їх слід визнати втратившими право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1,  в зв'язку з чим необхідно також зобов'язати сектор громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Бабушкінського РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області  зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2 та ОСОБА_3  за адресою: АДРЕСА_1.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 60, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, втратившими право користування житловим приміщенням квартири  АДРЕСА_1 .

Зобов'язати сектор громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Бабушкінського РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області  зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2 та ОСОБА_3  за адресою: АДРЕСА_1.

 Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подальшої подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Або шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його постановив, за письмовою заявою відповідачів, котра може бути подана протягом десяти днів із дня отримання копії заочного рішення.

 

 

Суддя            /підпис/

Згідно з оригіналом:    

Голова Бабушкінського

райсуду м. Дніпропетровська                                                                              Л. О. Татарчук                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація