.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2010 року. Справа № 2а-353/10/0701
Берегівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого Драб В.І., розглянув у порядку письмового провадження, в залі суду м. Берегово, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора Києво-Святошинського взводу ДПС Литвинчук Юрія Івановича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до Берегівського районного суду з адміністративним позовом до інспектора Києво-Святошинського взводу ДПС Литвинчук Ю.І. про скасування постанови про адміністративне порушення серії АІ № 401160 від 28.10.2010 р. про накладення штрафу у розмірі 300 гривень.
Позов мотивував тим що постановою інспектора Києво-Святошинського взводу ДПС Литвинчук Ю. І. від 28.10.2010 р. він визнаний винним у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ст.122 ч.1 КУпАП та накладено на нього штрафу у розмірі 300 грн.
З даним рішенням не погоджується, оскільки він порушення не скоював, постанова складена на нього не обґрунтовано, дозволену швидкість руху він не перевищив, перед знаком населеного пункту скинув швидкість та їхав із дотриманням ПДР.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, у порядку письмового провадження, позов підтримує повністю, просить його задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився повторно, про місце та час розгляду справи був повідомлений своєчасно, причину неявки суду не повідомив.
Перевірив матеріали справи, зокрема постанову серії АІ № 401160 від 28.10.2010 р. по справі про адміністративне правопорушення, оцінив докази в їх сукупності, суд вважає, що позов ОСОБА_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні постановою інспектора Києво-Святошинського взводу ДПС Литвинчук Ю. І. від 28.10.2010 року, ОСОБА_1 визнаний винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 122 ч.1 КУпАП та накладено на нього штраф у розмірі 300 гривень за те, що нібито він, 28.10.2010 року, керуючи автомобілем « Фольксваген Гольф», на 34 км., .автомобільної дороги Київ-Чоп, перевищив дозволену швидкість руху.
Згідно вимог ст.ст. 245, 280 КпАП України, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об’єктивне з’ясування обставин кожної справи та дотримання процесуального порядку розгляду справи.
Таким чином, оскільки під час винесення постанови інспектором Києво-Святошинського взводу ДПС Литвинчук Ю. І не дотримані вимоги передбачені ст.ст. 245, 280 КпАП України, постанова прийнята з суттєвим порушенням процедури і є невірною по суті, відсутні обставини, які б свідчили в діях ОСОБА_1. ознаки проступку за який законом встановлено адміністративну відповідальність. Всупереч вимогам ст. 251 КУпАП вимірювач швидкості « Беркут № 0801082» не має функцій відеозапису чи засобів фото-кінозйомки, відповідач, як суб’єкт владних повноважень відповідно до вимог ст. 71 ч.2 КАС України не доказав правомірність свого рішення, документи, або матеріали, які можуть бути використані як докази у справі суду не подав, тому позов ОСОБА_1 про скасування постанови інспектора Києво-Святошинського взводу ДПС Литвинчук Ю. І. по справі про адміністративне правопорушення за ст. 122 ч.1 КУпАП та накладення на нього штрафу у розмірі 300 гривень, - слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 71, 159,160,161,163,103 КАС України, ст.ст. 268, 283, 285, 287, 288 та 289 КУпАП суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задоволити.
Постанову інспектора Києво-Святошинського взводу ДПС Литвинчук Юрія Івановича серії АІ № 401160 від 28.10.2010 року по справі про адміністративне правопорушення винесену відносно ОСОБА_1 за ст. 122 ч.1 КУпАП про накладення штрафу в розмірі 300 ( триста ) гривень, -скасувати.
Рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає
Головуючий: Драб В.І.