Судове рішення #12304092

ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м   У к р а ї н и

«30» листопада 2010 року          Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим


у складі: головуючого, судді                                  САВРАНСЬКОЇ Т.І.

при секретарі                                   Юрченко С.В.

за участю :

позивача                                   ОСОБА_3

представника позивача                                   ОСОБА_4

відповідача                                   ОСОБА_5


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_5 про вселення і за зустрічною позовною заявою ОСОБА_5 до ОСОБА_3 про визначення порядку користування квартирою ,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_3   звернулася до Ялтинського міського суду АРК і з зазначеним позовом в порядку процесуальних вимог цивільного судочинства і просить суд :

-   Вселити її у квартиру АДРЕСА_1.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що вона є співвласницею зазначеної квартири, але позбавлена права користуватися житлом.

ОСОБА_5   звернувся і з зустрічною позовною заявою і просить суд :

-   Визначити порядок користування квартирою АДРЕСА_1: виділити у користування ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, кімнату № 5-1 площею 11.4 кв.м.; виділити у користування ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, кімнату № 5-6 площею 12.3 кв.м., кімнату № 5-7 площею 16.1 кв.м. та веранду № 5-8 площею 10.4 кв.м.; залишити у спільному користуванні ОСОБА_3 і ОСОБА_5 залишити кухню № 5-2 площею 7.8 кв.м., вбиральню № 5-4 площею 0.9 кв.м., коридор № 5-3 площею 1.2 кв. м. та коридор № 5-5 площею 4.9 кв.м.

Вимоги за зустрічною позовною заявою вмотивовані необхідністю визначення порядку користування квартирою між співвласниками.

Ухвалою Ялтинського міського суду АРК від 15 листопада 2010 року зустрічний позов був прийнятий до спільного розгляду разом з первісним, і вимоги за первісним та зустрічним позовом були об’єднані в одне провадження.

Сторони визнали первісний та зустрічний позов та усі обставини, на які вони посилались в обґрунтування позовних вимог.

Суд, з’ясувавши, чи не порушує визнання позовів прав, свобод, інтересів інших осіб, чи не суперечить таке закону, встановивши наявність законних підстав для задоволення позову, дійшов висновку про таке.

Відповідно до ст. 174 ч. 4 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову  суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Сторони визнали первісний та зустрічний позови, не заперечували обставин, на які вони посилались в їх обґрунтування.

Відповідно до статті 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Частиною 3 статті 358 ЦК України передбачено, що кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.

Даних про те, що визнання сторонами позовів суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, судом не встановлено.

Таким чином, суд дійшов висновку про задоволення первісного та зустрічного позовів.

Питання про розподіл судових витрат суд вирішує на підставі вимог статті 88 ЦПК України.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 358, 391 ЦК України, ст. ст. 1, 10, 11, 15, 61, 174, 209, 213-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_5 про вселення – задовольнити.

Вселити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у квартиру АДРЕСА_1.

Зустрічну позовну заяву ОСОБА_5 до ОСОБА_3 про визначення порядку користування квартирою – задовольнити.

Визначити порядок користування квартирою АДРЕСА_1:

-   виділити у користування ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, кімнату № 5-1 площею 11.4 кв.м.;

-   виділити у користування ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, кімнату № 5-6 площею 12.3 кв.м., кімнату № 5-7 площею 16.1 кв.м. та веранду № 5-8 площею 10.4 кв.м.;

-   залишити у спільному користуванні ОСОБА_3 і ОСОБА_5 залишити кухню № 5-2 площею 7.8 кв.м., вбиральню № 5-4 площею 0.9 кв.м., коридор № 5-3 площею 1.2 кв. м. та коридор № 5-5 площею 4.9 кв.м.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                    Т.І. Савранська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація