2п-8198/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
11 листопада 2010 р. м.Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі:
головуючого судді - Микуляк П.П.
при секретарі - Король К.І.
з участю представника Ужгородського комунального підприємства теплових мереж “Ужгородтеплокомуненерго” – Шанта Ю.О..
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, цивільну справу за позовною заявою Ужгородського підприємства теплових мереж “Ужгородтеплокомуненерго” до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожите тепло і гаряче водопостачання,-
ВСТАНОВИВ:
Ужгородське підприємство теплових мереж “Ужгородтеплокомуненерго” звернулося до суду з зазначеною позовною заявою, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що відповідач ОСОБА_2 певний період часу розрахунки за отримані послуги з опалення та гарячого водопостачання не здійснював, що призвело до виникнення заборгованості в розмірі 3223,34 грн. і в зв’язку з простроченням ними були нараховані 3% річних витрат та інфляційні витрати, що складають 2937,86 грн.
Представник Ужгородського підприємства теплових мереж “Ужгородтеплокомуненерго” Шанта Ю.О. в судовому засіданні позовні вимоги повністю підтримала, просила суд винести заочне рішення, стягнути з ОСОБА_2 заборгованості за спожите тепло і гаряче водопостачання в розмірі 6161,21 грн. та судові витрати.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання повторно не з’явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений своєчасно і належним чином, про причини не явки суд не повідомив, а тому суд в порядку ст. 169 ч.4 ЦПК України, вважає, що справу слід вирішити на підставі наявних у ній доказів та постановити заочне рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши зібрані докази, виходячи з їх належності та допустимості, суд вважає, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав:
Відповідно до ч.2 ст.25 Закону України “Про теплопостачання”, ч.2 ст.21 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, п.3 “Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення”, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 року за № 630, Ужгородським підприємством теплових мереж “Ужгородтеплокомуненерго” споживачеві ОСОБА_2 були надані послуги з опалення та гарячого водопостачання, за що зобов’язаний своєчасно вносити плату.
Надання послуг позивачем та споживання їх відповідачем слід розцінювати, як дії осіб, з якими закон, зокрема ст.11 ЦК України, пов’язує підстави виникнення цивільних прав і обов’язків (зобов’язань).
Згідно ст.509 ЦК України зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона зобов’язана вчиняти на користь другої сторони певну дію або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.
До правовідносин, які виникли з односторонніх правочинів, застосовуються загальні положення про зобов’язання до договору, якщо це не суперечить актам цивільного законодавства.
Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов’язання повинні виконуватися належним чином і у встановлений строк відповідно до умов договору, в даному випадку Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
Пунктом 21 даних Правил визначено, що нарахування плати за теплопостачання здійснюється відповідно до встановлених засобів обліку або у разі відсутності таких - згідно розрахунку на одну особу (постачання гарячої води) та з розрахунку за 1 кв. метр (куб.метр) опалюваної площі.
В судовому засіданні належними доказами, а саме довідками про нарахування та сплату за опалення та ГВП абонента ОСОБА_2 /ос.рах.12620/, мешканця АДРЕСА_1 встановлено, що споживач розрахунки за отримані послуги з опалення та гарячого водопостачання не здійснював, заборгованість за надані послуги, виходячи із розрахунку 3-ох мешканців, складає 3223,34 грн.
Відповідно до п.2 ст. 625 ЦК України боржник який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
З розрахунку нарахованих 3 відсотків річних та інфляційних витрат, за період прострочення виконання зобов’язань, слідує, що загальна заборгованість ОСОБА_2 станом на 01.06.2010 р. складає 6161,21 грн., з яких: 3223,34 грн. - сума боргу, 547,25 грн. - з відсотки річних, 2390,61 грн. - інфляційні витрати.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що з ОСОБА_2 слід стягнути на користь Ужгородського підприємства теплових мереж “Ужгородтеплокомуненерго” заборгованість за спожите тепло і гаряче водопостачання в розмірі 6161,21 грн., а також у відповідності до вимог ст.88 ЦПК України понесені позивачем витрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн., а на користь держави держмито в розмірі 61,61 грн.
Керуючись ст. 162 ЖК України, ст. ст. 11, 509, 526, 625 ЦК України, ст.ст. 4, 5, 14, 60, 81, 88, 208, 209, 224, 226-228, 232, 233, 294 ЦПК України, суд, -
Р І Ш И В :
Позовну заяву - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Ужгородського підприємства теплових мереж “Ужгородтеплокомуненерго” заборгованість за спожите тепло і гаряче водопостачання в розмірі 6161,21 грн. та понесені позивачем витрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 61,61 грн. держмита.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Микуляк П.П.