2п-8845/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2010 р. м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі:
судді - Микуляк П.П.
при секретарі - Король К.І.
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернувся до Ужгородського міськрайонного суду з зазначеною позовною заявою про розірвання шлюбу, який був укладений 23.02.2008 року між ним та ОСОБА_1, але спільне життя між ними через різні характери та погляди на життя не склалось, у зв’язку з чим виникали постійні сварки, вони проживають окремо, шлюбні відносини між ними фактично припинились. Від даного шлюбу є малолітній син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з відповідачкою.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав та просив суд шлюб укладений між ним та ОСОБА_2 розірвати.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання повторно не з’явилась, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, виходячи з їх належності та допустимості, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав:
Як вбачається з матеріалів справи, 23 лютого 2008 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_1) ОСОБА_1 було укладено шлюб, який зареєстровано в відділі реєстрації актів цивільного стану Ужгородського міського управління юстиції Закарпатської області, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис за №80.
Згідно свідоцтв про народження серії 1-ФМ №136926 від 13.05.2009 р. у подружжя є малолітній син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1
В судовому засіданні встановлено, що подружнє життя між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не склалось, шлюбних відносин вони не підтримують, спільного господарства не ведуть, проживають окремо.
З’ясувавши фактичні обставини справи, дійсні причини позову, суд, у відповідності до ст.112 СК України, приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дитини, що мають істотне значення, а тому згідно вимог ч.3 ст. 105 СК України шлюб слід розірвати.
Відповідно до ст.113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Керуючись ст.ст.ст.105 ч.3, 112 СК України, ст. ст. 4, 5, 14, 60, 208, 209, 212,-215, 218, 294, 367 ЦПК України, суд, -
Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_5 - задовольнити.
Шлюб, укладений 23 лютого 2008 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_1) ОСОБА_2 який зареєстровано в відділі реєстрації актів цивільного стану Ужгородського міського управління юстиції Закарпатської області, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис за №80 - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу 17 (сімнадцять) грн. державного мита на користь держави стягнути з ОСОБА_1, а ОСОБА_2 від сплати такого звільнити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Микуляк П.П.