Справа № 2 - 2306/2010 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
03 листопада 2010 року смт. Красногвардійське
Красногвардійський районий суд Автономної Республіки Крим
у складі головуючого - судді Мязгова Л.О.
при секретарі - Корнацької І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Красногвардійське цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Амурської сільської ради Красногвардійського району АР Крим про визнання права власності на земельну ділянку у порядку успадкування, третя особа Красногвардійський відділ земельних ресурсів АР Крим
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача про визнання права власності на земельну ділянку, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3. Після смерті батька вона у встановленому законом нотаріальному порядку прийняла спадщину у види домоволодіння розташованого АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом від 11.09.2001 року, виданого приватним нотаріусом Солов’яненко І.В., реєстр № 2797. Право власності на домоволодіння зареєстровано в органах Джанкойського МРТБІ. При своєму житті батьку ОСОБА_3 на підстави рішення 35 сесії 5 скликання Амурської сільської ради від 08.07.2009 року № 13-746 ХХХY в приватну власність була передана земельна ділянка площею 0,1656 Га для будівництва та обслуговування житлового будинку та інших споруд, розташована в АДРЕСА_1. В якості правовстановлюючого документу на земельну ділянку на ім’я ОСОБА_3 був виготовлений Державний акт на землю серії ЯІ № 707755, який був підписаний відповідними посадовими особами и 28.10.2009 року зареєстрований в книги реєстрації державних актів за № 01-09010-00129. Однак її батько ОСОБА_3 в зв’язку зі смертю не успів отримати державний акт. При зверненні до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини на земельну ділянку після смерті батька, її постановою від 11.09.2010 року було відмовлено, оскільки земельна ділянка не входить до складу спадкового майна, в зв’язку з тим що на момент відкриття спадщини державна реєстрація не була проведена, а тому у спадкодавця не виникло право власності на земельну ділянку.
В судовому засіданні представник позивача адвокат ОСОБА_5 підтримав позовні вимоги, просив заяву задовольнити, визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування на земельну ділянку площею 0,1656 Га для будівництва та обслуговування житлового будинку та інших споруд, розташованої АДРЕСА_1.
Представник відповідача сільської ради проти задоволення позовних вимог не заперечував, згідно до наданої телефонограми, просить справу розглянути без його участі.
Представник третьої особи Красногвардійського відділу земельних ресурсів АР Крим в судовому засіданні пояснив що земельна ділянка не може бути передана у власність громадянину Російської Федерації, а позивачка є громадянином Російської Федерації.
Вислухавши стороні, вивчивши матеріали справи, представлені письмові докази, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 яка є громадянином РФ у встановленому законом нотаріальному порядку прийняла спадщину після смерті свого батька ОСОБА_3 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, у види домоволодіння розташованого АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом від 11.09.2001 року, виданого приватним нотаріусом Солов’яненко І.В., реєстр № 2797. Право власності на домоволодіння зареєстровано в органах Джанкойського МРТБІ. /а.с.11-12/
На підстави рішення 35 сесії 5 скликання Амурської сільської ради від 08.07.2009 року № 13-746 ХХХY на ім’я ОСОБА_3 був виготовлений Державний акт на землю серії ЯІ № 707755, який був підписаний відповідними посадовими особами и 28.10.2009 року зареєстрований в книги реєстрації державних актів за № 01-09010-00129. /а.с.13/
Згідно до ст. 12 ч.2 Закону України "Про власність" від 7 лютого 1991 року, громадянин набуває права власності на доходи від участі в суспільному виробництві, індивідуальної праці, підприємницької діяльності, вкладення коштів у кредитні установи, акціонерні товариства, а також на майно, одержане внаслідок успадкування або укладення інших угод, не заборонених законом.
Згідно до ст. 81 ч. 2 ч.3 Земельного кодексу України, Іноземні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності. Іноземні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки відповідно до частини другої цієї статті у разі: прийняття спадщини.
Згідно до ст. 131 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, дарування, успадкування та інших цивільно - правових угод. Укладення таких угод здійснюється відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням вимог до Земельного кодексу України.
В силу статті 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
До складу спадщини в силу статті 1218 ЦК України входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно до стаття 1225 ЦК України Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.
Згідно до роз’яснень п. 10 ППВСУ „Про судову практику у справах про спадкування” від 30 травня 2008 року N 7, відповідно до статті 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом. У порядку спадкування можуть передаватися також право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), право користування чужим майном (сервітут). Правило статті 1225 ЦК про те, що при переході до спадкоємців права власності на житловий будинок, інші будівлі та споруди до них переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, і у розмірі, який необхідний для їх обслуговування, якщо інший її розмір не визначений заповітом, необхідно розуміти так, що така ділянка переходить у власність або користування спадкоємців, якщо її було надано в установленому порядку, в межах, визначених при наданні, за умови, що спадкодавець не складав заповіту щодо розпорядження земельною ділянкою, належною йому на праві власності.
В силу ст. 1261 ЦК України позивач по справи є спадкоємцем першої черги за законом після смерті свого батька.
Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно до п.1 абз. 2 Розділу X ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗК України установлено, що рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок" ( 15-92 ), є підставою для виготовлення та видачі цим громадянам або їх спадкоємцям державних актів на право власності на земельну ділянку за технічною документацією щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку.
У відповідності зі ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у випадку втрати ним документа, що засвідчує його право власності.
Таким чином, оскільки судом встановлено, що позивач є спадкоємцем першої черги за законом після смерті свого батька, після його смерті прийняв спадщину у встановленому законом нотаріальному порядку у види домоволодіння АДРЕСА_1, є власником даного домоволодіння, земельна ділянка знаходиться за той же адресою, яка була виділена її батьку ОСОБА_3 для будівництва та обслуговування житлового будинку та інших споруд, а тому суд вважає позов задовольнити.
Керуючись ст. ст. 328, 1222, 1261, 1268 ЦК України, 10, 11, 60, 212, 213, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Амурської сільської ради Красногвардійського району АР Крим про визнання права власності на земельну ділянку - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування на земельну ділянку площею 0,1656 Га виділеної для цільового призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та інших споруд, розташованої АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Красногвардійський районний суд в 10 денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Мязгов Л.О.
- Номер: 6/759/661/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2306/2010
- Суд: Святошинський районний суд міста Києва
- Суддя: Мязгов Леонід Олексійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.04.2019
- Дата етапу: 07.06.2019
- Номер: 6/759/879/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2306/2010
- Суд: Святошинський районний суд міста Києва
- Суддя: Мязгов Леонід Олексійович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2020
- Дата етапу: 17.12.2020