ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
У Х В А Л А
“8” листопада 2010 року м. Ялта
Суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим Савранська Т.І., розглянувши заяву Комунального підприємства Ялтинської міської ради «Ялтинські теплові мережі» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг з ОСОБА_1,
В С Т А Н О В И В :
Представник заявника звернувся до Ялтинського міського суду АРК із зазначеною заявою і просить суд видати судовий наказ про стягнення з боржника заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.
Ухвалою судді від 5 листопада 2010 року заява була залишена без руху.
8 листопада 2010 року надішли відомості з Адресного-довідкового сектора ГУ МВС України, відповідно до яких ОСОБА_1 померла згідно актового запису від 24 жовтня 2007 року.
Дослідивши заяву і додані документи, суд дійшов висновку, що у прийнятті заяви про видачу судового наказу слід відмовити, виходячи з такого.
Відповідно до п.п. 2 ч. 3 статті 100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, у разі якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.
З довідки Адресно-довідкового сектору ГУ МВС України убачається, що ОСОБА_1 у 2007 році померла.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Порядок пред’явлення кредиторами спадкодавця вимог до спадкоємців визначається ст. 1281 ЦК України, відповідно свої вимоги представник заявника має пред’являти саме у відповідністю з таким порядом. Відтак, із заяви вбачається спір про право.
Таким чином, суд має відмовити у прийнятті заяви про видачу судового наказу.
На підставі викладеного і керуючись ст. 100 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
У прийнятті заяви Комунального підприємства Ялтинської міської ради «Ялтинські теплові мережі» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг з ОСОБА_1 – відмовити.
Відмова у прийнятті заяви унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.І. Савранська