Справа № 2- 384
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2010 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Ничик Г.І.,
секретаря Петруняк Н.А.
з участю: позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 в якому просить стягувати з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку, але не менше як 30% прожиткового мінімуму, для дитини відповідного віку, до досягнення нею повноліття. В позовній заяві зазначила, що з відповідачем по справі перебуває в розірваному шлюбі з 28.11.2002 року. Від шлюбу сторони мають дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сторони спільно не проживають, дитина проживає з позивачкою. В добровільному порядку коштів на утримання дочки відповідач не дає, хоча працює бригадиром по спорудженні вишок мобільного зв’язку МТС у м. Київ та має нормальний заробіток, тому змушена звернутись до суду.
В судовому засіданні позивачка позовні вимога підтримала із зазначених в позові підстав. Суду пояснила, що 28.11.2002 року рішенням Городенківського районного суду їх шлюб розірвано, сторони проживають окремо. В судовому засіданні подала оригінал виконавчого листа, одночасно пояснила, що раніше рішенням суду було присуджено стягнення аліментів з відповідача в твердій грошовій сумі, однак вона відмовилась від аліментів і виконавчий лист їй повернуто без виконання 21.07.2009 року. А з того часу відповідач зовсім не бере участі у вихованні та матеріальному забезпеченні дочки, тому звернулася до суду.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце судового засідання був повідомлений згідно вимог ЦПК України. До суду поступило заперечення, в якому відповідач покликається на те, що позивачка вже раніше зверталась з позовною заявою про стягнення з нього аліментів, які він сплачував вчасно.
Суд, вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвано 28.11.2002 року, що стверджено свідоцтвом про розірвання шлюбу Серія НОМЕР_1 Від шлюбу мають дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що стверджено свідоцтвом про народження серія НОМЕР_2 виданим 07.08.1993 року. Сторони спільно не проживають, дитина проживає з позивачкою, відповідач з 2009 року добровільно не надає коштів на утримання дитини.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття, статтею 183 СК України передбачене визначення розміру аліментів у частці від заробітку. Згідно ч.1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Виходячи з викладеного, на підставі ст.ст. 180,182,183,191 Сімейного кодексу України та керуючись ст. ст. 214-215, 218, 367 ЦПК України суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4 в користь ОСОБА_1 аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Стягнення аліментів розпочати з 13.04.2010 р. і проводити до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави держмито в розмірі 51 грн. та 120 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає обов’язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.
Суддя Ничик Г.І.