Справа № 22ц-6384/2010 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 57 Зайцева А.Ю.
Доповідач Матківська М.В.
У Х В А Л А
Апеляційного суду Вінницької області
від 22 листопада 2010 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі :
Головуючого : Матківської М.В.
Суддів : Сопруна В.В., Медяного В.В.
При секретарі : Сніжко О.А.
розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Мед Поділля і Ко"
про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Ленінського районного суду м. Вінниці від 15 липня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю "Мед Поділля і Ко" про стягнення заборгованості, -
В с т а н о в и л а :
У липні 2010 року ОСОБА_3 звернувся в суд з позовом до ТОВ "Мед Поділля і Ко" про стягнення заборгованості в сумі 1 442 138,76 гр.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Вінниці від 15 липня 2010 року відкрито провадження по справі за позовом ОСОБА_3 до ТОВ "Мед Поділля і Ко" про стягнення заборгованості.
Відповідач ТОВ "Мед Поділля і Ко" 25.10.2010 року подало апеляційну скаргу на ухвалу суду і клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду, зазначивши, що пропустило строк на оскарження у зв'язку з тим, що його представник ознайомився із матеріалами справи лише 22.10.2010 року і не мав можливості своєчасно оскаржити ухвалу. Просив визнати причину пропуску строку поважною і поновити його.
Сторони у судове засідання не з'явилися.
Колегія суддів прийшла до висновку, що заява не підлягає до задоволення за таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 294 ЦПК України, що діяла на час постановлення оскаржуваної ухвали, заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. А частина 4 ст. 295 ЦПК України надавала право подати апеляційну скаргу без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, але в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Із матеріалів справи вбачається, що судом першої інстанції 15 липня 2010 року постановлена та проголошена ухвала про відкриття провадження по справі у відсутності сторін по справі (а. с. 1), в тому числі і у відсутності представника відповідача.
Попереднє судове засідання по справі призначено на 11.08.2010 року, у якому призначено справу до судового розгляду на 17.08.2010 року (а. с. 33), де справа не розглядалася, згідно довідки головуючий по справі суддя 17.08.2010 року знаходився у відпустці (а. с. 34).
23 серпня 2010 року судом на адресу відповідача надіслана судова повістка про явку у судове засідання на 16 годину 14 жовтня 2010 року, яку він отримав 25.08.2010 року, про що свідчить поштова розписка (а. с. 37).
У судове засідання 14.10.2010 року представник відповідача не з'явився (а. с. 52).
Згідно вимог ч. 3 ст. 27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених статтею 294 ЦПК України, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони у разі його пропущення з поважних причин (ст.73 ч.1 ЦПК України).
За наведених обставин, колегія суддів вважає, що відповідач пропустив строк апеляційного оскарження ухвали без поважної причини, тому на підставі ст. 294 ч. 3 ЦПК України він поновленню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 73, 294 ЦПК України, колегія суддів, -
У х в а л и л а :
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Мед Поділля і Ко" про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду відхилити.
Апеляційну скаргу ТОВ "Мед Поділля і Ко" на ухвалу Ленінського районного суду м. Вінниці від 15 липня 2010 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу може бути подана касаційна скарга до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий : /підпис/
Судді : /підписи/
Копія вірна :