Судове рішення #12295188

Справа  № 22ц-6254/2010 р.                       Рішення ухвалено під головуванням

Категорія  48                                                                   Дзерина М.М.

                                                                      Доповідач Матківська М.В.

У Х В А Л А

Апеляційного суду Вінницької області

від 29  листопада  2010 року

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду  Вінницької області в складі :

                                  Головуючого : Матківської М.В.

                                  Суддів : Медяного В.М., Сопруна В.М.

                                  При секретарі : Сніжко О.А.

розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за  апеляційною скаргою ОСОБА_2

на   рішення Ямпільського районного суду Вінницької області від 5 жовтня 2010 року по справі  за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів, -  

В с т а н о в и л а :

У серпні 2010 року ОСОБА_3 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини із присудженого рішенням суду розміру аліментів в сумі 150 гр. до 800 гр. щомісячно.

Рішенням Ямпільського районного суду Вінницької області від 5 жовтня 2010 року позов задоволено частково.

Стягнуто з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця селища Хальмер-Ю міста Воркути Республіки Комі Російської Федерації, жителя АДРЕСА_1 аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_3 у твердій грошовій сумі 400 гр. щомісячно і до досягнення дитиною повноліття.

Виконавчий лист за рішенням Ямпільського районного суду Вінницької області від 12 червня 2007 року справа № 2-450/2007 року про стягнення аліментів із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_5 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 у твердій грошовій сумі 150 гр. – відкликаний.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 судовий збір 51 гр. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 гр.

В іншій частині позовних вимог в задоволенні відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить змінити рішення суду, стягнувши з нього аліменти у твердій грошовій сумі 276,30 гр. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Зазначив,  що судом першої інстанції не в повній мірі враховані всі обставини по справі і тому суд не зменшив розмір аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Сторони у судове засідання не з'явилися. Позивач не надала письмових заперечень на апеляційну скаргу.

Апеляційна скарга не підлягає до задоволення за таких підстав.

Суд першої інстанції встановив, що відповідач ОСОБА_2  являється батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3. Рішенням Ямпільського районного суду Вінницької області від 12 червня 2007 року його зобов'язано до сплати аліментів на користь ОСОБА_6 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 150 гр. щомісячно  до досягнення дитиною повноліття.

Також судом встановлено, що дитина має вік 14 років, у зв'язку з чим виросли матеріальні потреби на забезпечення дитини одягом, взуттям, харчуванням, виросли витрати на її розвиток, навчання й виховання (придбання книг і шкільного приладдя для старшокласника, придбання інших речей особистого вжитку), тобто  змінився матеріальний стан дитини в сторону його погіршення.

Врахувавши позиції сторін та вимоги сімейного законодавства, суд задовольнив позов, збільшивши стягнення з відповідача на користь позивача розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини у сумі 400 гр.

Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обгрунтованим  є рішення, ухвалене на основі  повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними і за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі (ст. 181 СК України).

При визначенні розміру аліментів на утримання дитини, суд зобов'язаний врахувати всі обставини, зазначені в ч. 1 ст. 182 СК України.

Із доводів відповідача вбачається, що він тимчасово не працює, будучи повнолітнім, працездатним, здоровим (оскільки доказів хворобливого стану він не надав); що він доглядає за хворою матір'ю (відповідних доказів не надав, надавши лише довідку про стан здоров'я матері), сам знаходиться на утриманні своєї матері, яка своєю пенсією допомагає виплачувати аліменти, а також  має іншу сім'ю, яка складається із дружини та її дочки, спільних дітей у них немає; інших дітей у нього немає.

Відповідно до ст. 184 СК України  якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий  дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Згідно ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або  домовленістю  між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника аліментів або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

З урахуванням таких обставин по справі суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про збільшення розміру стягнених аліментів у твердій грошовій сумі у розмірі 400 гр.

Відповідно до статті 308 ЦПК України  апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Враховуючи такі обставини колегія суддів вважає, що  рішення суду першої інстанції не підлягає до  скасування, а апеляційна скарга не підлягає до задоволення, оскільки її доводи є необгрунтованими і спростовуються вищенаведеним.

   На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -

У х в а л и л а :

  Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.

Рішення Ямпільського районного суду Вінницької області від 5 жовтня 2010 року залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили  з моменту проголошення.

  На ухвалу може бути подана касаційна скарга до Вищого спеціалізованого суду  України з розгляду цивільних і кримінальних справ  протягом  двадцяти днів.

Головуючий : /підпис/

Судді : /підписи/     Копія вірна :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація