Судове рішення #12295165

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД  ВІННИЦЬКОЇ   ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

18 листопада 2010 року                                                                                м. Вінниця

    Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі:

    Головуючого: Нікушина В.П.

    Суддів: Копаничук С. Г., Сороки Л.А.

    При секретарі: Кирилюк Л. М.

           Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом  ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Козятинського міського управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради про стягнення недоплаченої щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за апеляційною скаргою Козятинського міського управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради на постанову Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 27 травня 2009 року, винесену по даній справі, -

ВСТАНОВИЛА:

    В лютому 2009 року ОСОБА_1 звернулась в суд з вказаним позовом до Козятинського міського управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради.

    Мотивуючи свої позовні вимоги, посилалась на те, що вона є матір’ю малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Відповідно до вимог ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» їй мала б виплачуватись щомісячна грошова допомога в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років до досягнення сином трьохрічного віку.

    У 2007 році їй виплачувалась допомога без урахування зазначених вимог Закону, в зв’язку з цим вона звернулась в суд з позовом про стягнення з управління праці і соціального захисту населення 3579 грн. недоплаченої щомісячної допомоги та 964 грн. 80 коп. недоплаченої допомоги при народженні дитини.

     Постановою суду позовні вимоги задоволені частково. Управління праці і соціального захисту населення зобов’язано здійснити перерахунок позивачці допомоги по догляду за дитиною з 9.07. 2007 року по 31.12. 2007 року. Врешті позовних вимог відмовлено.

     З постановою не погодилось Козятинське управління праці та соціального захисту населення і оскаржило її в апеляційному порядку.

     В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови і ухвалення нової постанови про відмову в задоволенні позову.

     Доводи апеляційної скарги ґрунтуються на тому, що даний позов не може розглядатись в порядку адміністративного провадження тому, що управління праці і соціального захисту населення є структурним підрозділом органів місцевого самоврядування і не здійснює владних функцій,  а лише здійснює контрольні функції по виплаті допомоги та формуванню банку даних і не визначає розміру цих виплат.

    Допомога позивачці виплачувалась на підставі Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та постанови     Кабінету Міністрів України від 11 січня 2007 року №13 Про деякі питання призначення та виплати допомоги сім’ям з дітьми».

    Покриття витрат на виплату державної допомоги здійснювалось за рахунок коштів державного бюджету у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів. В межах цих надходжень здійснювалась виплата цієї допомоги.

    Вимога позивачки про виплату їй державної соціальної допомоги по догляду за дитиною в сумі 3047 грн. 45 коп. не забезпечена бюджетними призначеннями.

     Колегія суддів заслухавши доповідача, перевіривши обґрунтованість доводів апеляційної скарги, а також законність ухваленої постанови прийшла до наступного висновку.

     Апеляційна скарга ґрунтується на  помилковому тлумаченні щодо пріоритетності одних законів над іншими.

     Суд першої інстанції ухвалив по суті правильне судове рішення, яке узгоджується з положеннями діючого законодавства що регулює спірні правовідносини.

    Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

    Дія цих положень Закону була значно звужена ст. 56 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік»

    Оскільки, це суперечило ст. 22  Конституції України щодо заборони звуження змісту і обсягу існуючих прав і свобод, тому рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року №6-рп положення ст. 56 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» щодо обмеження дії ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» визнані неконституційними.

     Після відновлення дії цієї норми Закону в позивачки виникло право на отримання щомісячної грошової допомоги в розмірі прожиткового мінімуму на місяць для дітей віком до 6 років, який ст. 62 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» станом на момент ухвалення рішення Конституційного суду України від 9 липня 2007 року становив 463 грн., а з 1 жовтня  по 1 грудня 2007 року його розмір змінився і становив 470 грн.

    З урахуванням  наведених обставин були задоволені позовні вимоги ОСОБА_1

     Доводи відповідач про те, що він діяв відповідно до вимог Закон України «Про державний бюджет на 2007 рік» суперечать положенням ст. 22 Конституції України, яка не допускає звуження змісту і обсягу існуючих прав і свобод визначених законами.

     Отже, за таких обставин, керуючись ст.ст.307, 308,313, 315 ЦПК України, колегія судів палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області, -

УХВАЛИЛА:

      Апеляційну скаргу Козятинського   управління пенсійного фонду праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради відхилити.

   Постанову  Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 27 травня 2009 року, винесену по справі за позовом   ОСОБА_1 до Козятинського міського управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради про стягнення недоплаченої щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку залишити без змін .

      Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

                           

  Головуючий-суддя:

                                                   

Судді:

З оригіналом вірно:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація