Справа № 2-447
2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2010 року Теплицький районний суд Вінницької області
в складі : головуючої - судді Задорожної Л.І.,
секретаря - Сторожук О.М.,
за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Теплик цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у твердій грошовій сумі,
установив :
В листопаді 2010 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей в розмірі по 310 грн. щомісячно на кожну дитину. Вказала, що з відповідачем перебуває в зареєстрованому шлюбі з 11 серпня 1991 року. В шлюбі ІНФОРМАЦІЯ_3 народився син ОСОБА_3, а ІНФОРМАЦІЯ_4 народилась донька ОСОБА_4, батьком яких є відповідач. Оскільки, діти проживають разом з нею, перебувають на її утриманні, а відповідач, проживаючи окремо, не надає матеріальної допомоги на утримання дітей, не бажає домовитись про виплату аліментів, просить стягнути аліменти.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала заявлені вимоги, просить стягувати з відповідача аліменти в розмірі 310 грн. щомісячно на кожну дитину. Пояснила, що відповідач протягом тривалого часу матеріальної допомоги не надає, а потреби дітей зростають, тому їй самій важко їх утримувати.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав частково, пояснив, що він не працює, доходів не має, тому не спроможний сплачувати на дітей аліменти в заявленому розмірі.
Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 11 серпня 1991 року, що підтверджується відповідним свідоцтвом.
ІНФОРМАЦІЯ_3 народився ОСОБА_3, а ІНФОРМАЦІЯ_4 народилась донька ОСОБА_4, батьками яких в свідоцтвах про народження записано ОСОБА_2 та ОСОБА_1.
Статтею 141 СК України визначено, що мати та батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.
У відповідності до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними, що передбачено ч.1 ст.181 СК України. Відповідно до ч.3 ст181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини(аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і(або) у твердій грошовій сумі. Згідно з ч.1 ст.184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. У відповідності до ч.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Заслухавши пояснення позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, і, враховуючи те, що у сторін відсутня домовленість щодо виконання відповідачем свого обов’язку утримувати дітей, які проживають окремо, те, що позивач має постійне місце роботи, а відповідач не працює, не подав заперечень проти позову, не повідомив суду про свій матеріальний стан, визначає розмір аліментів в сумі 310 гривень, що відповідає мінімальному розміру аліментів, встановленому законодавством України на день розгляду справи.
Судові витрати підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст.180,181,182,184,191 Сімейного кодексу України, ст.ст. 3,10,15,60,88,209,213,215 ЦПК України, суд –
вирішив :
Позов задовольнити. Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, в розмірі 310 грн.(триста десять гривень) щомісячно на кожну дитину, починаючи з 17 листопада 2010 року і до їх повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави судовий збір в розмірі 74 грн. 40 коп. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Роз’яснити сторонам, що у відповідності до ч.1 ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
СУДДЯ
- Номер: 2/79/11
- Опис: про визнання права на спадщину
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-447
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Задорожна Лариса Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.04.2011
- Дата етапу: 01.06.2011