Судове рішення #1229167
СПРАВА № 2-1262(2007 Р

СПРАВА № 2-1262(2007 Р.)

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2007 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу в складі:

головуючого     -        судді Бондар Я.М.

при секретарі   -                                       Джемерчук О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3до виконкому Сакса ганської районної ради м. Кривого Рогу про визначення частки в спільній сумісній власності суд,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися з позовом до відповідача, посилаючись на те що, на підставі свідоцтва про право власності на житло № С 317 від 21 лютого 1997 року житлова квартира, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 належить позивачам по справі та ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, на праві спільної сумісної  власності.

Позивачі зверталися до нотаріальної контори про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на частку майна померлого ОСОБА_4. у спільній сумісній власності, однак їй в цьому було відмовлено, так як не визначена частка померлого в спільному майні.

У зв'язку з викладеним, позивачі просять визначити частки померлого та інших співвласників у спільному майні.

В судовому засіданні позивачі, кожен окремо позовні вимоги підтримали в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача, в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Вислухавши пояснення позивачів, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

Згідно свідоцтва про право власності на житло № С 317 від 21 лютого 1997 року житлова квартира, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 належить позивачам по справі та ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, на праві спільної сумісної власності.

Згідно ч.2 ст. 370 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

Згідно ч.2 ст. 372 ЦК України, у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

Виходячи з наведеного, суд вважає необхідним позовні вимоги позивача задовольнити в повному обсязі і розподілити квартиру АДРЕСА_1 в рівних долях, виділивши ОСОБА_1, ОСОБА_2,

 

2

ОСОБА_3 та померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 по 1/4 частині названої квартири.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212 - 215 ЦПК України, ст.ст. 370,372 ЦК України,  суд, '

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до виконкому Саксаганської районної ради м. Кривого Рогу про визначення частки в спільній сумісній власності -задовольнити в повному обсязі.

Розподілити між ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, та померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 належну їм на праві спільної сумісної власності житлову квартиру АДРЕСА_1, виділивши кожному з них по 1/4 частині названої квартири.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Дніпропетровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне провадження до Дніпропетровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу, та одночасно копія апеляційної скарги надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання

заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не

було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але

апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк після подання

заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після

закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо

його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи

апеляційним судом. 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація