Справа № 2-2104 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗАОЧНЕ
21 травня 2006 року м. Макіївки
Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області в складі:
головуючого судді: Супрун М.Ю.
при секретарі: Губар О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2007 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання їх такими особами, що втратили право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1, які вказані в ордері на право заняття квартири, але ніколи там не були зареєстровані та не проживали.
У судовому засіданні представник позивача, діючий на підставі довіреності, Попов І.І. підтримав позовні вимоги та суду пояснив, що 20.06.1983 року позивач ОСОБА_1 отримав ордер на заселення разом з сім'єю, яка складалась з нього, його дружини - ОСОБА_2 та його сина - ОСОБА_3, у квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1. З 12 серпня 1987 року позивач почав мешкати в даній квартирі один, оскільки вже тоді розлучився з дружиною та вона разом з сином поїхали з міста Макіївки. Де відповідачка з сином проживає зараз позивачу невідомо, однак оскільки вона та їх син вказані в ордері на вселення до вищевказаної квартири, ОСОБА_1 Управління по обліку, приватизації та розподілу житла Макіївської міської ради відмовляє в задоволенні заяви про безоплатну приватизацію даного житла. Просив визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що втратили право користування житловим приміщенням - АДРЕСА_1
Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилися, про час і місце судового засідання повідомлялись належним чином, причину своєї неявки суду не повідомили. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що згідно Ордера, виданого виконавчим комітетом Червоногвардійської районної Ради народних депутатів м. Макіївки № 613 від 20.06.1983 року, ОСОБА_1та членам його сім"ї, тобто відповідачам по справі, було надано право заняття двокіматной квартири, жилою площею 29,2 кв. м, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1( а. с 7).
Згідно особистого рахунку № 2749 вбачається, що в АДРЕСА_1, зареєстрований ОСОБА_1, 1954 року народження, як наймач квартири. Його дружина та син, ніколи прописані в даному житлі не були. ( а. с. 8).
Із акта начальника ділянки КП „Житловик-3" вбачається, що відповідачі не проживали в АДРЕСА_1, та не були прописані в ній. ( а. с. 9).
Так, згідно ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Стаття 72 ЖК України, говорить про те, що визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
2
У відповідно пункту 10 Постанови Пленуму Верховного Суду № 2 від 12.04.1985 року зі змінами, внесеними згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 10.03.1989 року, № 13 від 25.12.1995 року, № 15 від 25.05.1998 року, по справах про визнання наймача або члена його сім'ї такими, що втратили право користування жилим приміщенням, необхідно з'ясувати причини відсутності відповідача понад установлені строки. У випадку їхньої поважності суд може продовжити пропущений термін.
Так свідок, ОСОБА_4 , суду пояснила, що вона є сусідкою позивача тривалий період часу років. ОСОБА_1 проживає у АДРЕСА_1один, відповідачі ніколи не проживали сумісно з ним, вона їх ніколи не бачила та не знає.
Свідок, ОСОБА_5, яка є також сусідкою позивача, дала аналогічні пояснення.
Таким чином, суд приходить до переконання про те, що заявлені позовні вимоги ОСОБА_1 знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, засновані на законі і підлягають задоволенню, оскільки відповідачі не проживають без поважних причин у АДРЕСА_1понад встановлені законом строки, а тому вони повинні бути визнаними судом такими особами, що втратили право користування цим жилим приміщенням.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71,72 ЖК України, ст. ст. 10,11,209,212,214-215, 224-226 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2та ОСОБА_3такими особами, що втратили право користування жилим приміщенням - АДРЕСА_1
Зобов'язати Гірницьке відділення державної паспортної та міграційної системи Гірницького РВ Макіївського МУУМВС в Донецькій області зняти ОСОБА_2та ОСОБА_3з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею ії копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.