Справа № 2-О-31/2007 року
РІШЕННЯ
ІМ"ЯМ УКРАЇНИ
17 квітня 2007 року Ічнянський районний суд Чернігівської області
у складі:
головуючого судді Т.П. Чугуєвської
при секретарі В.М. Ткаченко розглянувши на відкритому судовому засіданні в м. Ічня цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про надання права на шлюб,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця ОСОБА_1. звернулася до суду з заявою про надання права на шлюб, вказуючи на те, що вона має намір укласти шлюб з гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Однак вони не можуть реалізувати своє право у зв'язку з тим, що вона народилась ІНФОРМАЦІЯ_2, а отже, не досягла шлюбного віку, встановленого діючим законодавством для жінки. Заявниця надала докази на підтвердження того, що вказаний шлюб відповідає її інтересам, а саме: заявниця вагітна і чекає на спільну дитину з ОСОБА_2. Строк вагітності складає 24 тижні. Заявниця просить надати їй право на шлюб, щоб зареєструвати його в установленому законом порядку до народження дитини.
Представник заявниці ОСОБА_3 у судовому засіданні проти заявлених вимог не заперечувала.
Заінтересована особа ОСОБА_2. в судовому засіданні проти заявлених вимог не заперечував.
Представник заінтересованої особи Ічнянської райдержадміністрації в судове засідання не з'явився, але надав суду заяву, в якій просив суд розглядати справу за його відсутності та проти заявлених вимог не заперечує.
Вислухавши заявницю, та заінтересованих осіб, вивчивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні на основі наявних у справі документів, показів заявниці та заінтересованих осіб достовірно встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають намір укласти шлюб. Але заявниця не досягла шлюбного віку, встановленого діючим законодавством України - ст. 22 Сімейного кодексу України - а саме: сімнадцяти років, що підтверджується копією свідоцтва про її народження (а.с. 5). Згідно ст. 23 Сімейного кодексу України за заявою особи, яка досягла чотирнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Керуючись наявними доказами та внутрішнім переконанням, суд вважає, що вагітність заявниці є поважною причиною для надання ОСОБА_1права на шлюб, тому цей шлюб відповідає інтересам заявниці та заінтересованої особи ОСОБА_2. У зв'язку з вищевказаними обставинами суд вважає, що ОСОБА_1слід надати право на шлюб.
Керуючись ст. 212-215,223,256 ЦПК України, ст. 23 СК України, суд
ВИРІШИВ:
Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженці селища Камишовка Бєлгородського району Амурської РСФСР, мешканці АДРЕСА_1, право на шлюб.
На рішення протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження
рішення суду, яка подається протягом десяти днів, з дня проголошення рішення, може бути
подана апеляційна скарга в Чернігівській апеляційний суд через Ічнянський районний суд
Чернігівської області.
Рішення віддруковане у нарадчій кімнаті.